YouTube Yeni Özelliklerini Açıklandı

Geçtiğimiz hafta VidCon ismi ile düzenlenen video konferansında YouTube CEO‘su Susan Wojcicki tarafından açıklanan Youtube yenilikleri online video izleme servisinde bir çok yeniliğin olacağını gösteriyor.

Yapılan resmi açıklamada Youtube artık 60 kare/saniye (FPS) özelliğindeki videoları yükleyip oynatabilme özelliğine kavuşuyor. Öte yanadan 48 FPS özelliğindeki videolarıda destekleyecek olan Youtube oyun videoları için oldukça kaliteli bir görüntü sağlayacak. 4K ve 60 FPS desteğiyle eskiye oranla çok daha akılda kalıcı videolar izletebilecek.

Youtube CEO‘sunun tanıttığı diğer özellikler ise video üzerinden bağış alma özelliği. Bu sayede video yükleyen insanlar bağış kabul ederek para kazanabilecekler. Bunun dışında alt yazı desteğinide artıran Youtube, altyazıları direkt videoya ekleyebilecekler. Bunun dışında YouTube Creator Studio uygulamasınıda tanıtan Youtube, Android kullanıcıları için hazırlamış olduğu bu uygulama sayesinde video kanal sahipleri bu uygulama ile istatistiklerini görebilecek, videolar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilecekler.

 

Kaynak: veteknoloji.com

Yorum Yap