YENİ ‘GOSSIP GIRL’ DİZİSİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

YENİ ‘GOSSIP GIRL’ DİZİSİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Tüm ‘Gossip Girl’ hayranlarını sevindiren yeni seri haberi, geçtiğimiz aylarda çekim görüntüleri ile hepimizi heyecanlandırmıştı. Orijinal seri Cecily Von Ziegesar’ın kitabından uyarlanırken, yeni seri HBO Max üzerinden yepyeni bir sayfa açıyor. Manhattan’ın Upper East Side kısmında yaşayan varlıklı ve sosyetik gençlerin hikayesini anlatan orijinal seri gibi yeni versiyon da aynı kesime odaklanacak. Ancak çok daha çeşitli ve günümüze uygun bir hikaye anlatacak olan yeni ‘Gossip Girl’ kurgu lise Constance Billard ve St. Judes’da geçiyor. 26 Ocak’ta okulun bahçesini ve koridorlarını paylaşan resmi ‘Gossip Girl’ hesabı, “Koridorda görüşmek üzere,” yazarak vizyon tarihinin yaklaştığının sinyallerini verdi.

YENİ ‘GOSSIP GIRL’ DİZİSİNİN YAPIMCISI VE SENARİSTİ KİM

Joshua Schwartz ve Stephanie Savage’ın yapımını üstlendiği yeni ‘Gossip Girl’ uyarlamasında orijinal dizinin yapımcısı Joshua Safran da var. Şovun yapımını ve senaryosunu üstlenecek olan Safran, geçtiğimiz sene Vulture Festival’de “İlk şovda herkesin kendine benzetebileceği bir karakter çok azdı. Bu yüzden şimdi başrollerimiz farklı ırklardan ve seride çok fazla ‘queer’ unsur var,” demişti.

YENİ ‘GOSSIP GIRL’ SERİSİNİN VİZYON TARİHİ NEDİR?

Pandemi sebebiyle ertlenen çekimlerin ardından yeni ‘Gossip Girl’ çalışmaları duraksamıştı. Sonbahar 2020 döneminde sete geri dönen ‘Gossip Girl’ serisinin 2021’in ilk aylarında yayınlanması bekleniyor. Kasım ayında Manhattan’dan çekim fotoğrafları görülürken, 26 Ocak’ta ise ilk resmi fotoğraflar paylaşıldı.

YENİ ‘GOSSIP GIRL’ DİZİSNİN KONUSU NEDİR?

Orijinal dizi kimliği belli olmayan bir ‘Gossip Girl’ karakterinin internet üzerinden Manhattan sosyetesinin dedikodularını paylaşması etrafında ilerliyordu. Şimdi ise yeni versiyonun sosyal medyaya odaklanacağı tahmin ediliyor. Yapımcıların açıklamasına göre yeni seride yeni bir New York özel okul nesli göreceğiz. Sosyal medyanın ve New York’un değişimini ve hayatımıza olan etkisini aktaracak olan yeni Gossip Girl, çok daha güncel bir ortamı ele alacak. E! News’a “Şimdilerde bir grup insanın ‘Gossip Girl’ karakteri tarafından kontrol edilmesi pek de mantıklı gelmedi,” diye açıklama yapan yapımcılar, “Gossip Girl’ün şimdi nerede olduğu daha çok ilgimizi çekti ve kendimizce herkesin sosyal medyanın gözetiminde olduğunu göstermek istedik” diye eklediler. Yeni serinin orijinal ‘Gossip Girl’ dizisinde olduğu gibi Manhattan’daki kurgu kız okulu Constance Billard’da geçeceğini söyleyen Safran, değişen bir zaman dilimini aktaracaklarını belirtti.

YENİ ‘GOSSIP GIRL’ SERİSİNDE KİMLER VAR, ORİJİNAL KADROYU GÖRECEK MİYİZ?

İlkbahar 2020’de Emily Alyn Lind’in başrol karakter Audrey’i canlandıracağını öğrenmişti. Seride yer alan diğer isimler arasında ise Whitney Peak, Eli Brown, Savannah Smith, Jordan Alexander, Jonathan Fernandez, Jason Gotay ve Tavi Gevinson var.

Orijinal kadronun dizide yer alıp almayacağı ise hala bir soru işareti! Kesin olarak bildiğimiz tek şey orijinal seride Gossip Girl’ün sesi olan Kristen Bell, yeni uyarlamada da seslendirmede yer alıyor. Yapımcılar Schwartz, Savage ve Safran’ın açıklamasına göre, “Kristen Bell her zaman Gossip Girl’ün sesi oldu ve olmaya devam edecek.”

Yeni seri farklı bir nesile odaklanacağı için ‘Gossip Girl’ dizisinin orijinal versiyonunda yer alan Blake Lively (Serena van der Woodsen), Leighton Meester (Blair Waldorf), Chase Crawford (Nate Archibald), Penn Badgley (Dan Humphrey) ve Ed Westwick’in (Chuck Bass) geri dönüp dönmeyeceği net değil. Geçtiğimiz aylarda Digital Spy’a bir röportaj veren Chace Crawford, “Gossip Girl hayatımın büyük bir parçası olduğu için her zaman dediğim gibi, her şeye açığım. Ama doğru bir yerde geri dönmem gerekir. Herkesin programı farklı, hepimizi aynı anda bir araya getirmek çok zor olabilir. Penn, Leighton ve Ed’in çok iyi giden televizyon dizileri var. Hepimizi bir araya getirmenin zor olacağını düşünüyorum,” demişti.

Yorum Yap