Bu Yazıyı Okumadan Spor Ayakkabı Almayın

Bu Yazıyı Okumadan Spor Ayakkabı Almayın

Güzel bir spor salonuna mı yazıldınız, ya da hafta sonları yürüyüş mü yapacaksınız, çocuklarınız ile akşamları basketbol mu oynamak istiyorsunuz? Bu aktiviteler için hangi marka spor ayakkabı almalıyım diyorsanız bu yazımız size epey yardımcı olacak…

Günümüzde spor ayakkabı, sadece spor yaparken değil, gündelik yaşantımızda da bir vazgeçilmez.. Hatta topuklu ayakkabı sevenler için, spor markaları, yüksek tabanlı modeller bile ürettiler. Hal böyle olunca spor ayakkabı tercihlerimiz de zorlaştı. Hem tasarımı güzel, hem rahat, hem dayanıklı, ayrıca sentetik ürünler kullanmayan modeller aramaya başladık. Bizde bu yazımızda bu özelliklere yakın spor ayakkabıları sizler için derledik.

Merrell:

Merrell, dünyada “Goretex” ve “Vibram”ın en büyük iş ortaklarından biridir. İnanılmaz rahat ve dayanıklı ayakkabıları ile meşhurdur. Örneğin dağcılar Merrell’den vazgeçmezler. Merrel marka ayakkabınız asla su geçirmez; her santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek vardır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir, ayrıca Merrel, kadın ve erkek için aynı tabanı kullanmaz. Kadın ve erkek ayağı farklıdır, bu yüzden Merrel, kadınlar için ürettiği ayakkabılarında “Qform” teknolojisi (kadınların yere basış açılarını dengeleyip düzenleyerek daha konforlu bir yürüyüş sağlar) kullanmıştır. 47- 48 numaralara kadar da ayakkabı bulmanız mümkündür. Fiyat olarak diğerlerine göre yüksektir.

Adidas:

Adidas, “spor ayakkabı” denilince ilk akla gelen marka… Kaliteli ve rahat ayakkabılar üretir. Bu markadan alacağınız ayakkabıdan kolay kolay pişman olmazsınız. Yakın zamanlarda “Porsche” ile anlaşıp ürettiği modeller gerçekten kusursuz. Hava alan ayakkabıları ile ayağı terletmez, bu konuda gelişmiş teknoloji kullanır. Ayrıca renk konusunda da ciddi bir yelpazeye sahiptir.

Nike:

Adını Yunan mitolojisindeki zafer tanrıçası Nike’dan almıştır. Diğer markalara göre Nike tasarım olarak kesinlikle çok önde. Sizin tarzınıza uygun bir spor ayakkabı muhakkak bulursunuz. Rahat ve sağlam ayakkabıları olan bir markadır. Bir çok farklı spor için modeller üretir.

Saucony:

Saucony marka alacağınız ayakkabıyı kendi mağazasından alma şansınız var ise, çalışanları size bir dizi ölçüm yapıp ayağınıza uygun olanı tavsiye edeceklerdir. Bu konuda çok gelişmiş bir firmadır. Ayağım rahat etsin ve çeşitli sıkıntılardan kurtulsun diyorsanız, kesinlikle bu konuda bir adım önde bir markadır. Her çeşit spor için bir çok model bulabilirsiniz.

Puma:

Puma senelerce giyseniz de yıpranmayacak ayakkabı markalarının listelerinde üst sıralardadır. Sağlamlığı ile ilgili yorumlar dillere destandır. Kaliteli, rahat ve çoğu kıyafetinize uyumlu ayakkabılar bulabilirsiniz. Ayrıca dünyanın en ünlü futbolcularının da tercihidir.

Skechers:

Türkiye’de yeni yeni pazara girmiş ve inanılmaz beğenilmiş bir markadır. Fiyat olarak biraz pahalı olsa da; hafiflik, rahatlık konusunda verdiğiniz paradan dolayı pişman olmayacaksınız. Skechers kullanan biri kolay kolay başka marka spor ayakkabı kullanamaz. Ayakkabı içine yaptığı yastık gibi yüzeyi ile pamuklara basıyormuşsunuz gibi bir deneyim yaşatır. Ayakta biraz geniş görünümlü dursa da rahatlık için buna değer. Ayağınız içinde asla sorun yaşamayacaktır.

New Balance:

Görünüşe önem verenler için düşünmeden alınacak bir ayakkabı. Renk renk modeller bulabilirsiniz. Taban sağlamlığından dolayı ve hafifliğinden dolayı tercih edebilirsiniz. Amerika’da en çok tercih edilen markalardandır.

Under Armour:

Türkiye pazarına iş adamı Ferit Şahenk sayesinde giren, spor ayakkabıları başta olmak üzere, spor kıyafetleriyle de son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran Under Armour markası; kıyafetlerinde terletmeyen ve dayanıklı kumaşları, ayakkabılarında ise rahat tabanları ve sağlamlığı ile ünlü. Son zamanlarda “Michelin” lastikleriyle yaptığı iş birliği ise spor dünyasına damga vurdu. Bazı model spor ayakkabılarında kullandığı “Michelin” teknolojisi, onu daha önce benzeri görülmemiş tabanlara sahip kılıyor.

Lacoste:

Ürettiği ürünlerin tümünde olduğu gibi, spor ayakkabı konusunda da kendi tarzından ödün vermeyen Lacoste, her zevke ve her spor branşına hitap ediyor diyemeyiz, zaten bu markanın öyle bir derdi de yok, ancak hoşunuza giden bir modele denk gelirseniz, çorap rahatlığında bir ayakkabı deneyimi için şüphe etmeden satın alabilirsiniz.

Reebok:

En köklü spor markalarından biri daha… Bir İngiliz markası olan Reebok’un, kendi kalıplaşmış bir kitlesi olduğu kesin. Zira bu markayı tercih edenler, Adidas ve Nike’ye genelde burun kıvırırlar. Onlar için, spor ayakkabılarının yanında Reebok amblemi taşımak önemli bir kıstasdır.

Le Coq Sportif:

Bir Fransız markası… Logosu ise tahmin edebileceğiniz gibi “Horoz”. Rahat ve sağlam ayakkabılar üretir, ancak model konusunda çok çeşitliliği olduğunu söyleyemeyiz.

Asics:

Japonya merkezli spor markası… “Onitsuka Tiger”i de bünyesinde barındırır. Profesyonel sporcuların baş tercihlerindendir, Ayakkabı üretiminde kullandığı teknolojiler benzersizdir.

Yorum Yap

Yandex.Metrica