Whatsapp web uygulaması iOS için ne zaman gelecek?

Whatsapp web uygulaması iOS dışında bütün platformlar için yayınlandı. Ancak Whatsapp tarafından yapılan açıklamaya göre Apple’ın getirdiği kısıtlamalar nedeniyle Whatsapp’ı bilgisayar üzerinden kullanmak ve mesajlaşmak isteyen iOS kullanıcıları bu imkana henüz erişemiyor.

Whatsapp bu sorunun ne zaman çözülebileceği yönünde ise bir tarih belirtmedi.

Şirket blogundan yapılan açıklamada Android, Blackberry ve Windows kullanıcılarının WhatsApp yazışmalarına hem mobil hem de web tarafında kesintisiz olarak devam edebileceği, iOS (iPhone) kullanıcılarının ise Apple kısıtlamaları sebebiyle şimdilik web sürümünü kullanmalarının mümkün olmadığı belirtildi.

WhatsApp web sürümünü etkinleştirmek isteyen kullanıcıların, mobil uygulamalarını güncelleyerek Menü >  WhatsApp Web seçeneğine ulaşması gerekiyor.

WhatsApp’ın web uygulamasını bilgisayarınızdan kullanmak için Google Chrome kullanmanız gerekiyor. Chrome tarayıcınızın adres satırına http://web.whatsapp.com yazarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada yer alan QR kodunu, uygulamanıza taratarak mobil cihazınızı web uygulaması ile eşleştirmeniz yeterli. İşlem sonrasında WhatsApp yazışmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından yapılan ilk değerlendirmelere göre; WhatsApp web uygulamasında bağlantı telefon üzerinden kurulduğundan dolayı telefonunuzun şarjı bittiğinde veya interneti bağlantısı kapatıldığında mesaj gönderme/alma işlemi yapılamıyor.

Kaynak:Haber7

Yorum Yap