Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Film Konusu

Genç kaçakçı Han Solo (Alden Ehrenreich), galaksinin en gizli ve tehlikeli köşelerinde yer altı dünyasında kendine bir yer edinmeye çalışırken, ileride çok iyi arkadaş olacağı Chewbacca, bir başka ünlü kaçakçı Lando Calrissian (Donald Glover) ve ona büyük yardımları dokunacak Tobias Beckett (Woody Harrelson) ile yolu kesişir.

Orijinal İsmi: Solo A Star Wars Story

Tür: Bilim Kurgu , Fantastik , Macera

Yönetmen: Ron Howard

Senaryo: Lawrence Kasdan,  Jon Kasdan

Yapımcı: Kathleen Kennedy,  Lawrence Kasdan

 

Hiçbir Zaman Burada Değildin Film Konusu

Amerikan Ordusu adına savaşlarda yer almış eski FBI ajanı Joe (Joaquin Phoenix), silah ve şiddetten başka birşeyle karşılaşmadığı yılların etkisini üzerinde hala taşımaktadır. Yaşlı annesine bakan Joe, özellikle kaçırılan çocukları bulma konusunda çalışmakta ve işini yaparken aşırı şiddet uygulamaktan hiç çekinmemektedir. Aldığı son iş, bir New York senatörünün 13 yaşındaki kızı Nina’yı (Ekaterina Samsonov) kurtarma görevidir. Ancak görevin kontrolünü kaybettikçe, Joe’nun kişisel bunalımları kendini gösterecek, bu arada kendini büyük bir komplonun ortasında bulacaktır.

Yönetmen: Lynne Ramsay

Senaryo: Lynne Ramsay

Yapımcı: Lynne Ramsay, Jonathan Ames

Orijinal İsmi: You Were Never Really Here
Tür: Dram , Gerilim , Gizem

 

Küçük Cadı Film Konusu

127 yaşında olan, yaşını hiç de göstermeyen cadımızın (Karoline Herfurth) en büyük hayali, diğer cadılarla birlikte Brocken Dağı’nda her yıl 30 Nisan’da yapılan geleneksel dansa katılabilmektir. Ancak gizlice girdiği o dans gecesinde, usta bir büyücü olmadan diğerlerinin arasına katılamayacağını öğrenir. Dansa alınabilmesi için 1 yıl sonraki 30 Nisan’a kadar tam 7892 büyü ezberlemesi ve hepsini de başarıyla uygulamayı öğrenmesi gerekecektir.

Yönetmen: Mike Schaerer

Seslendirenler: Axel Prahl

Senaryo: Matthias Pacht, Otfried Preußler

Yapımcı: Jakob Claussen

Diğer Adı: The Little Witch

Orijinal İsmi: Die kleine Hexe
Tür: Aile , Fantastik

Kafir Film Konusu

Yasemin, kardeşi Ayşe ile beraber yaşayan, nişanlısı Ufuk ile mutlu bir ilişkisi olan genç bir kadındır. Ancak Ayşe’nin gördüğü bir kabus, hayatını alt üst eder. Her zaman görülebilecek türden bir kabus zannettikleri, aslında kafir bir büyücünün başlarına musallat ettiği Cuhena Kabilesi’nden cinlerdir ve korkunç günler onları beklemektedir.

Yönetmen: Hasan Gökalp

Senaryo: Hasan Gökalp

Yapımcı: Hasan Gökalp

Tür: Korku

 

Azraille Dans Film Konusu

Hayatını küçük çaplı hırsızlıklar yaparak sürdüren, annesi Gülizar ve kardeşi Hasan’la aynı evde yaşayan Niyazi (Yüksel Ünal), günün birinde Azrail’i karşısında bulunca şoka uğrar. Azrail canını almaya gelmiştir, ancak Azrail’i ikna ederek bir tavla oyununa başlatır ve 1 hafta daha izin koparır. Niyazi bu süre zarfında, yani o zamana dek boş işlerle harcadığı ömrünün son günlerinde iz bırakacak birşeyler yapmak isterken, Azrail onun evine yerleşmiş, hatta annesi Gülizar’la arasında bir yakınlaşma başlamıştır.

Yönetmen: Sinan Uzun
Senaryo: Sinan Uzun, Yüksel Ünal
Yapımcı: Pelin Uzun
Tür: Komedi

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Film Konusu

Film, Türkiye’de havacılığın öncü ismi Vecihi Hürkuş’un sıradışı yaşam hikayesini konu alıyor. Vecihi Hürkuş’un teyyareci oluşu ve 1. Dünya Savaşı yıllarında göklerde düşmanla çarpışması işleniyor.

Yönetmen: Kudret Sabancı

Senaryo: Savaş Korkmaz

Yapımcı: İlkem Şahin

Tür: Biyografi , Savaş , Tarih

 

Peter Pan ve Tinker Bell: Sihirli Dünya Film Konusu

Peter Pan, Tinker Bell ve arkadaşlarının kötü kalpli Kaptan Kanca tarafından yakalanmasıyla yaşadıkları adanın huzuru ve çok büyük güçlere sahip sihirli kitabın varlığı tehdit altına girer. Peter Pan’in ve arkadaşlarının adayı ve kitabı koruyarak o güzel hayatlarına geri dönebilmelerini sağlamaları gerekmektedir.

Yönetmen: Chandrasekaran G.

Seslendirenler: Sarah Natochenny,  Michael Dobson

Orijinal İsmi: The Quest for the Never Book
Tür: Animasyon
 

Yol Kenarı Film Konusu

Bir sahil kasabasında yaşayan insanlar, uzunca bir süredir etraflarındaki olayları yaklaşan kıyamet alametleri gibi yorumlamaktadır. Kıyının açığına demirlemiş bir gemi, bir türlü gelmeyen bir devlet büyüğü, manasız cinayetlerle çevrili mutsuz insanların hayatında, kasabaya iş için gelmiş bir genç adam çok farklı beklentiler yaratacaktır.

Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu

Senaryo: Tayfun Pirselimoğlu

Tür: Dram , Gerilim

Yorum Yap