Üsküdar Belediyesi "Alzheimer Okulu" Projesi | Üst Manşet

Üsküdar Belediyesi “Alzheimer Okulu” Projesi

Üsküdar Belediyesi “Alzheimer Okulu” Projesiyle Hasta Yakınlarına El Uzatacak

Üsküdar’a kazandırdığı projelerle sosyal belediyecilik konusunda tüm Türkiye’ye örnek olan Üsküdar Belediyesi, “Alzheimer Okulu” projesiyle hasta yakınlarına destek olacak. Üsküdar Belediyesi “Alzheimer Okulu” Projesi

Proje kapsamında, Alzheimer hasta yakınlarının hasta iletişiminde yaşanan sorunları nasıl aşacaklarına ilişkin bilgi veren seminerler düzenlenecek.

Üsküdar Belediyesi, sadece bakıma muhtaç Alzheimer hastalarını değil, desteğe belki en az onlar kadar ihtiyacı olan hasta yakınlarını da hedef alan “Alzheimer Okulu” projesiyle sosyal belediyecilikte öncü bir girişime daha imza atacak. Alzheimer hasta yakınlarının tedavi sürecinde yaşanan sorunları aşmaları ve umut ettikleri yaşam konforuna kavuşmaları amacını taşıyan proje ile hasta yakınlarının da sağlıkları güvence altına alınacak. 

Hatalık sürecini sağlıklı bir psikolojiyle sürdürecekler

Bilimsel yürütücülüğü Davranış Nörolojisi ve Demans konusunda çalışmalar yürüten Nöroloji Uzmanı Dr. Sevda Sarıkaya tarafından sürdürülen proje ile hasta yakınları, hastalık sürecini sağlıklı bir psikoloji ile sürdürebilecek. 

3 ay boyunca devam edecek

Çağımızın en büyük tehditlerinden biri kabul edilen Alzheimer hastalığı hakkında bilgi edinmek isteyen, bu alanda uzman bir hekime ulaşmakta zorluk yaşayan hasta yakınları; hastaya nasıl yaklaşmaları gerektiği ve iletişimde yaşanan sorunlarla mücadele etme yöntemleri konularında destek alabilecekler. Üsküdar’da İkinci Bahar Emekliler Kahvesi’nde 3 ay boyunca, 15 günde bir, birer saat olarak gerçekleşecek seminerlerin ilki 22 Mart tarihinde başlayacak.

ZAMAN: (22 Mart, 5 Nisan, 19 Nisan, 3 Mayıs, 17 Mayıs, 31 Mayıs)

SAAT: 13:30-14:30

YER: İkinci Bahar Emekliler Kahvesi- Üsküdar

ADRES: Mimar Sinan Mahallesi, Uncular Cd. 36 A, 34672

Yorum Yap