Ücretsiz “Yunanca” dersleri başlıyor

sismanoglio megaro

Sismanoglio Megaro’da Yunanca dersleri için yeni dönem (Şubat-Hazıran 2015)

6 Ocak 2015’ten, 22 Ocak 2015’e kadar Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun Sismanoglio Megaro binasında yeni eğitim dönemi Yunan dili öğrenim programı öğrenci kayıtları yapılacaktır. Derslerin başlangıç tarihi 16 Şubat 2015 ‘tir .

Kayıtlarla ilgili bilgiler: 
1. Başlangıç seviyesi hariç Sismanoglio Megaro’nun bütün bölümleri (B1.2 -C2 kadar): Programla ilgilenenler Sismanoglio Megaro’da 23 Ocak Cuma günü saat 18:00’da gerçekleştirilecek olan yazılı ve sözlü Seviye Tespit Sınavına katılmaya davet edilecektir. 

2. Yunan Dili Merkezi’ nin (YDM) her sene düzenlemiş olduğu sertifika sınavlarına hazırlık kursu.
Bu kurs Yunanca bilgisine sahip olanlara ve Yunan Dili Merkezi’nden (http://www.greeklanguage.gr/certification/) sertifika almak isteyenlerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır. Amacı, dört dil becerisini (okuma, yazma, dinleme ve okuma) geliştirmek ve bu türdeki sınavlara adayları hazırlamaktır. YDM tarafından duyurulduğu üzere 2 Şubat tarihinde başlayıp 20 Mart 2015 tarihine kadar geçen sürede sınav için kayıtlar alınacaktır ve sınav 19, 20 ve 21 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşecektir. Sismanoglio Megaro, bu sertifika için Türkiye’de tek yetkili sınav merkezidir. Programla ilgilenenler Sismanoglio Megaro’da 23 Ocak Cuma günü saat 18:00’da gerçekleştirilecek olan yazılı ve sözlü Seviye Tespit Sınavına katılmaya davet edilecektir.

İlgilenenler Yunan dil kursları sekreterliğine aşağıdaki evrakları bizzat kendileri ibraz etmelidirler:
1) Burs başvuru formu 
2) 2 Fotoğraf 
3) Nüfus cüzdanı fotokopisi
4) İkametgah sureti

Yorum Yap