Twitter’dan bir yenilik daha

Sadece mobil uygulama üzerinden değil, aynı zamanda web ortamında ve tweetdeck uygulamalarında da bir tweeti direkt mesaj ile paylaşmak mümkün. Masaüstü ve Tweet Deck üzerinde paylaşmak istediğiniz bir tweet üzerine gelip “daha fazla” ikonuna ardından da “direkt mesaj ile paylaş” ibaresine tıklamanız yeterli. Mobil platformlarda ise -ios ve android- paylaşmak istediğiniz tweet üzerine uzun süre basılı tutarak, çıkan ekrandan “direkt mesaj ile paylaş” ibaresini tıklamanız yeterli, daha sonra mesaj göndermek istediğiniz kullanıcıyı seçerek tweeti direkt mesaj ile takipçiniz ile paylaşabilirsiniz.

Yolladığınız mesajı alan kullanıcı twitter tarafından bir bildirim alacak ve gönderiniz doğrudan mesaj penceresinde görüntülenecek.

Bu özellik twitter kullanıcılarının çok aradığı bir özellik mi tartışılır, ancak bu özelliğin geliştirilme amacının dışında, kullanıcıların yaratıcılarını kullanarak bu özelliği tamamen farklı amaçlar için kullanmalarıda olası.

Twitter geçen kıştan bu yana direkt mesaj konusu üzerine eğilmiş, linkler, fotoğraflar paylaşmaya da olnaka sağlamıştı. Bu son yeniliğinin de direkt mesaj ile ilgili olması, sosyal medyada özel konuşma ve anonim iletişim trendinin artmasına bağlı olarak, Twitter’ın da anonimlik konusunu yakından takip ettiğini gösteriyor.

Yorum Yap