Türkiye’nin İlk Kutu Oyunu

Türkiye’nin ilk İnteraktif Kutu Oyunu Sosyal Medyayı Sallamaya Hazırlanıyor


Büyük küçük herkesin heyecanla oynadığı şişe çevirmece oyunundan esinlenerek hazırlanan Social Troll, Türkiye’nin ilk interaktif kutu oyunu oldu.

Şişe çevirmece oyununu sosyal medya platformuna taşıyan Social Troll’da ilerlemek için yapılması gereken tek şey sosyal medya hesaplarınız üzerinden verilen görevleri eksiksiz yerine getirmek. Birbirinden farklı 333 eğlenceli görev içeren Social Troll oyunu, kısa sürede sosyal medyayı sallamaya hazırlanıyor.  Sosyal medya her gün hayatımıza yeni bir renk katmaya devam ediyor. Gündelik hayatta sıklıkla kullandığımız sosyal medya platformları şimdi bir kutu oyunu ile bir araya getirildi. Türkiye’nin ilk sosyal medya etkileşimli kutu oyunu olan Social Troll, geleneksel şişe çevirme oyunundan esinlenerek hazırlandı.

Alışıla gelmiş kutu oyunlarından farklı olarak Social Troll’de görevler şişeyi çevirdikten sonra gerçek hayat yerine sosyal medya platformları üzerinden interaktif bir şekilde gerçekleştiriliyor. Kolay, eğlenceli, cesaret isteyen görevlerin yer aldığı oyunda şişeyi çevirdikten sonra seçtiğiniz kartlar üzerindeki görevleri sosyal medyada başarıyla yerine getirmeniz bekleniyor.

Toplam 333 görev sizleri bekliyor

Oyun, Teşkilat ICOM reklam ajansının hayaliyle başlamış; duayen iki pazarlama gurusu Tolga Unal, Semih Üstün ve sektörün önde gelen kutu oyunu üreticisi Tekin Kaplan’dan oluşan güçlü bir takımın elinden çıkmış. Toplam 333 görev bulunan oyunda, oyuncular ellerinde bulunan en fazla 5 adet görev kartı üzerinde yazılı görevler ile birbirlerine sosyal medya üzerinden meydan okuyorlar. Yakın gelecekte görevleri daha zenginleştirilecek olan yeni nesil interaktif kutu oyunu Social Troll, hepsiburada.com ve Armağan oyuncak zincir satış noktalarındaki raflarda yerini aldı.

Büyük küçük herkesin oynadığı şişe çevirmece oyunundan esinlenerek hazırlandığını belirten Social Troll’ün Kurucusu Sinan Alaeddinoğlu “Oyun Türkiye’nin ilk interaktif kutu oyunu olma özelliğini taşıyor. Bir kutu oyunu olan Social Troll’ün amacı, sosyal medya üzerinden verilen görevleri tamamlayıp; başlangıç çizgisinden bitiş çizgisine en kısa sürede ulaşmak. Her biri birbirinden eğlenceli tam 333 görev barındıran ve oyuncuların cesaretli seçimlerini bekleyen oyunda sosyal medyada size verilen görevleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekiyor.

Örneğin, basit bir tweet atmanızı, WhatsApp’tan telefonunuzdaki bir resmi paylaşmanızı ya da bir videoyla YouTube takipçilerinizi şaşırtmanızı sağlayacak görevlerin verildiği oyunun çok kısa sürede gençler arasında yaygınlaşmasını ve gençlerin hayatını daha eğlenceli hale getirmesini bekliyoruz.” dedi.

Yorum Yap