Türkler cepten seyahati çok sevdi

Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de mobil cihazların kullanımı gün geçtikçe artıyor. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’in Skyscanner’in son verileri, bu durumun seyahatseverlerin seyahat planlarına da yansıdığını gösteriyor.

Skyscanner üzerinden akıllı telefonlar ile Türkiye’den yapılan seyahat aramalarında %210 oranında bir artış yaşanırken, seyahat severler mobil cihaz üzerinden geçen seneye kıyasla %15 oranında daha fazla uçuş rezervasyonu yapıyor. Gelişen teknolojiler ve yeni mobil trendler ile bilgisayarların yerini almaya başlayan tabletler de artık seyahat aramalarında daha fazla kullanılmaya başlandı. Skyscanner’ın verileri de bunu destekler nitelikte. Geçtiğimiz yıla kıyasla, tabletler üzerinden %41 oranında daha fazla arama yapılırken, %36 oranında daha fazla uçuşrezervasyonu gerçekleştiriliyor.

Akıllı telefon ve tablet kullanımının yaygınlaşmasıyla Türk seyahatseverler de, Skycanner’ın mobil uygulamasından daha fazla yararlanıyor. Akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar, seyahat planlama için etkin bir şekilde kullanılıyor. Sksycanner’ın verilerine göre Türk kullanıcılar, en fazla Kasım ve Aralık ayında akıllı cihazlarına Skyscanner mobil uygulamalarını indiriyor.

Yorum Yap