Toshiba Tüketici Ürünleri Sektöründen Ayrılıyor

Dayanıklılığı ve teknolojisi ile bilgisayar sektörüne başarılı ürünler kazandıran Toshiba, tüketici ürünleri sektöründen ayrılıyor.

Hakkında bir süredir tüketici ürünleri sektöründen ayrılacağı konusulan şirketin, yapılan resmi açıklama ile daha çok iş dünyasına odaklanacağını ve özellikle Avrupa ve ABD bölgelerinde profesyonel kullanım hitap etmeye devam edeceği belirtildi.

toshiba-ic-ustmanset

Japonya pazarı için değişiklik olmayacak

Resmi olarak yapılan açıklamada, Japonya pazarı için herhangi bir değişikliğin olmayacağı belirtildi. Yani Toshiba, bahsi geçen kararı sadece Avrupa ve ABD bölgelerinde uygulayacak. Bunun dışında Japonya’daki tüketici dizüstü bilgisayar satışı kaldığı yerden devam edecek. Şirketin sektör içerisindeki rolünü oldukça fazla zorlayacağı tahmin edilen bu kararın olumlu yönde mi bir seyir elde edeceği ise epey merak ediliyor. Zira sadece iş dünyasına hitap eden ürünler geliştirmek ve satışa sunmak zor bir iş olarak görülüyor. En çok da bu ürünlerin ne denli büyük çapta bir kullanıcı kitlesine ulaşacağı merak edilmekte.

Daha önce satın alınan ürünler ne olacak?

Önceden satın alınan Toshiba bilgisayarların garanti ve teknik servis hizmetleri firma tarafından verilmeye devam edecek. Hiçbir Toshiba kullanıcısı bu karardan etkilenmeyecek.

Yorum Yap