TINA TURNER BELGESELİ GELİYOR!

TINA TURNER BELGESELİ GELİYOR!

Bugün Tina Turner hayranları için harika bir gün! Önce Rock & Roll Hall of Fame’in adayı olduğu duyurulan Tina Turner, şimdi ise yeni belgesel haberi ile karşımızda. HBO’dan yayınlanacak olan ‘TINA’ adlı belgesel, Turner’ın hayatına ve kariyerine samimi ve özel bir bakış açısı getirecek. 27 Mart’ta yayınlanacak olan belgesel HBO Max üzerinden de izlenebilecek.

HBO’nun açıklamalarına göre Turner’ın şöhrete yükselişi, kişisel hayatında ve kariyerinde yaşadığı sorunları ve 80’li yıllardan sonra ‘ikon’ statüsüne ulaşmasını gösterecek olan belgeselde, Turner’ın İsviçre’deki evinde çekilen röportajları yer alacak. Yakın arkadaşlarından, çalışma hayatındaki isimlere kader 60 senelik nadir arşiv videolar ile hazırlanan belgeselde, Angela Bassett, Oprah Winfrey, ‘I, Tina’ yazarı Kurt Loder, Turner’ın hayatını bir müzikal olarak yazan senarist Katori Hall ve Turner’ın eşi Erwin Bach’ın demeçleri de görülecek.

Oscar Ödüllü yönetmenler Dan Lindsay ve T.J. Martin’in yönettiği ‘TINA’ belgeselinin yapımını 2018’de ‘Whitney’ adlı Whitney Houston belgeselini yapan Lightbox prodüksiyon şirketinden Simon Chinn ve Jonathan Chinn üstleniyor. Aynı zamanda Emmy adaylığı bulunan yapımcı Diane Becker’ın da dahil olduğu belgesel kadrosu, şimdiden bizi etkilemeye yetti!

Turner’ın kariyerinin zirvesine ulaşmasının yanı sıra şiddet gördüğü yılları da anlatacak olan belgesel, kadına şiddet konusuna de değinecek. 1981’de People dergisine Ike Turner ile evliliğinde yaşadığı travmaları anlatan Tina Turner’ın eşinden boşanma süreci de oldukça zorlu geçmişti. Tina Turner’ın ‘Tina-The Tina Turner Musical’ adlı müzikalde sahne alması ile sonlanacak olan belgesel, Turner’ın tüm hayatını gerçek anlamda bir film şeridine aktaracak!

Yorum Yap