THE GREAT GATSBY TELEVİZYON DİZİSİ OLUYOR

THE GREAT GATSBY TELEVİZYON DİZİSİ OLUYOR

Payetli elbiseleriniz, tüylü saç aksesuarlarınızı ve şampanya bardaklarınızı hazırlayın! F. Scott Fitzgerald’ın iki defa filme uyarlanan ‘The Great Gatsby’ romanı bu sefer de bir televizyon dizisi oluyor. ‘Vikings’ ve ‘The Tudors’ dizilerinin yaratıcı Michael Hirst tarafından yapılan yeni seri, uluslararası bir izlenim platformuna yayınlanmak için anlaşma sürecinde.

Son olarak 2013’te Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan ve Tobey Maguire’ın başrolleri paylaştığı ‘The Great Gatsby’ filmi, yönetmen Baz Luhrmann’ın yarattığı ışıltılı dünya ile çoğumuzu bir 1920’ler tutkunu haline getirmişti. Filmin yayınlanmasından itibaren Gatsby temalı partiler artarken, nostalji aşkımız da yeniden harlanmış oldu. Bu yıl ‘Bridgerton’ ve ‘The Great’ gibi seriler ile dönem yapımlarına olan ilginin oldukça yüksek olduğu kesinleşti. Bu nedenle hem edebiyatın hem de Hollywood’un klasiği olan ‘The Great Gatsby’ hikayesinin diziye uyarlanması pek de şaşırtıcı değil.

Dizi uyarlamasının kadrosunun çok daha çeşitli olmasını hedefleyen Hearst, Amerika’nın güncel iklimini göz önünde bulundurarak, bu zamansız hikayeye yeni bir bakış açısı getireceğini belirtti. “Ünlü ve ikonik karakterlerini modern bir cinsiyet, ırk ve cinsel eğilim açısından anlatmak istiyorum,” diyen Hearst, 1920’lerin unutulmaz caz dönemini ışıltılı ama gündeme uygun bir şekilde anlatmak istiyor. Columbia Üniversitesinden İngilize Profesörü William B. Ransford’dan danışmanlık alan Hearst, yapımın hem romana hem de döneme saygı duymasını istiyor. ‘The Great Gatsby’ dizi uyarlaması yapımında Scott ve Zelda Fitzgerald’ın torunu Blake Hazard’da yer alıyor. The Hollywood Reporter’a konuşan Blake Hazard, “Uzun bir süredir çok daha çeşitli, kapsayıcı ve günümüzün Amerika’sını temsil eden bir Gatsby’nin hayalini kuruyorum. Scott’un çılgın ve romantik yazımında kendimizi görmemizi sağlayacak bir yapım” dedi.

Yorum Yap