Tatil Sonrası Yıpranan Saçlar İçin Ne Yapılır?

Yıpranan Saçlar İçin Ne Yapılır?

Tatil sonrasında saçlarınızın yıpranmış olduğunu fark edebilirsiniz. Çünkü yaz aylarında deniz, kum, güneşe bağlı olarak saçlarda yıpranmalar daha fazla olmaya başlayacaktır. Bundan dolayı izlenmesi gereken en etkili yollar arasında ise mutlaka saçınıza gereken bakımın yapılmasıdır. Tatil sonrasında saç uçlarınızda kırıklar varsa hemen kuaför yolunu tutarak kırıklardan kurtulmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız sağlıklı göründüğü gibi aynı zamanda da gürleşmeye başlayacaktır.

Yıpranan Saçlar İçin Bol Su İçmek

Tatile giderken her şey çok güzel olabilir. Fakat tatil dönüşün de yıpranmış olan saçlar sizleri doğal olarak huzursuz etmeye neden olacaktır. Böyle bir durumda izlenmesi gereken yollar oldukça fazladır. Bu yollara başvurarak yıpranan saçlarınızı yeniden canlı hale dönüştürmeniz çok zor olmayacak. Yıpranan saçlar için yapmanız gerekenlerden bir diğeri olarak ise bol su içmek olduğunu söyleyebiliriz. Bol su içerek dıştan olduğu kadar içeriden de saçlarınızı nemlendirmeye başlamış olursunuz. Bu yüzden gün içerisinde yeterli oranda su içip içmediğinizden mutlaka emin olmaya çalışın.

Sağlıklı Beslenmelisiniz

Sağlıklı saçlara kavuşmanın yolu sağlıklı beslenmekten geçiyor. Gün  içerisinde daha çok fındık, somon, tavuk gibi besinleri alabilirsiniz. Aynı zamanda da B12 ve A vitaminleri bakımından oldukça zengin olan besinlerden de faydalanmaya başlayabilirsiniz. Sağlıklı beslenmek yalnızca vücut sağlığı için sınırlı kalmayarak saç sağlığının korunması adına da önemli bir konudur.

Bitkisel Doğal Yağlarla  Saç Bakımı Yapmak

Yıpranan saçlar için doğal yağlar en iyi çözüm yollarından birisi olacaktır. Çünkü  güneş, tuzlu su ve klor gibi etkenlere bağlı olarak saçlarda yıpranma, kopma gibi durumlar oldukça fazla olur. Saçlarınıza yeniden eski canlılığı geri kazandırmak adına yapmanız gereken ise bitkisel yağlara başvurmak olacaktır. Hafta da en az 1 defa olmak kaydıyla bu işlemi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle bozulan saç yapısının direncini yeniden arttırmaya başladığınız gibi ayrıca da saçınızın toparlanmasını sağlamış olursunuz.

Doğru Şampuanı Kullanın

Tatil dönüşünüzde saçınızda ki klorlu suyun atılmasını sağlamak adına duşa girersiniz. Fakat burada da doğru şampuanı kullandığınıza emin olmalısınız. Daha çok saçınızı besleyip bakım yapacak bitkisel özlü şampuanları kullanın.

Yorum Yap