Tag Heuer Akıllı Saat Üretimine Başlayacak!

Saatleri ile ünlü İsviçre’den akıllı saat haberleri yavaş yavaş gelmeye başladı. Ülkenin en önemli saat firmalarından Tag Heuer’in başkanı, İsviçre gazetesi NZZ Am Sonntag’a verdiği demeçte akıllı saat üretmeyi planladıklarını açıkladı. Ancak ilginç bir konuya da değinerek…

Tag Heuer başkanı, yapacakları akıllı saatin bir Apple Watch kopyası olmaması gerektiğini söyledi. Bu ilginç detayla birlikte şirketin başkanının Apple’ın 9 Eylül akşamı tanıttığı ve şirket tarihindeki ilk giyilebilir teknoloji ürünü olan Apple Watch’la ilgili neden böyle bir şey söylediği henüz bilinmiyor; ancak ünlü saat üreticisinin en üst düzey ismi, Apple’ın akıllı saatinden hoşlanmamış olabilir.

İlkbahar da gelmesi planlanıyor

Apple Watch’un 2015’in ilk aylarında satışına başlanacağı açıklanırken, Tag Heuer’in akıllı saatinin ilkbahar aylarına hazır olması yönünde çalışmaların planlandığını da yine İsviçreli saat üreticisinin başkanından gelen bilgiler arasında.

Tag Heuer’in akıllı saati, şirketin prestijli ve tasarımıyla ön planda olan geleneği düşünülürse oldukça estetik bir model olabilir. Ürünün Android Wear işletim sistemi ile gelmesi de yine yüksek olasılıklardan.

Sıradaki kim?

Akıllı saatlere ilişkin klasik saat üreticilerinden gelen bu ilginin diğer saat üreticileri tarafından da gelecek yeni modellerle sürdürülmesi bekleniyor. Hemen her saat üretici akıllı saatleri ile tüketicilerin karşısına çıkabilir.

Yorum Yap