Su diyetiyle 16 kilo veren Rıza Kocaoğlu’na kötü haber!

Su diyetiyle 16 kilo veren Rıza Kocaoğlu’na kötü haber!

Geçtiğimiz sene Bodrum’da çekilen kilolu görüntüleriyle çok konuşulan oyuncu Rıza Kocaoğlu, o fotoğraflar sonrası sıkı bir diyete girdiğini açıklamıştı. Su diyetiyle 16 kilo veren oyuncunun uyguladığı bu teknikle ilgili korkutan bir haber geldi.

Su diyetiyle 16 kilo verdiğini söyleyen Rıza Kocaoğlu, “Detoks ve aynı zamanda su diyeti yaptım. Su diyetiyle 15 günde 9 kilo verdim. 2 hafta su ve kahveyle beslendim. O dönem boyunca vücudumda biriktirdiklerimi harcadım. İnsan yemek yememekten ölmüyormuş. 15 günde bunu fark ettim’’ demişti.

Su diyetiyle 16 kilo veren Rıza Kocaoğlu’na kötü haber!

Yeni imajı ile beğenilse de aşırı zayıfladığını bu halin kendisini yaşlı gösterdiğini söyleyenler de oldu. Oyuncunun yaptığı su diyetiyle ilgili konuşan Dr. Öğr. Üyesi Ayla Ünver Alçay, diyetin son derece tehlikeli olduğuna dikkat çekerek, ‘Sadece suyla yapılan uzun süreli terapötik diyet araştırmaları, yöntemin obezite tedavisi olarak kullanıldığı 1960’larda ve 1970’lerin başlarından sonra, ölüm de dahil olmak üzere ciddi komplikasyonların bildirilmesi ile azalmıştır.’ ifadelerini kullandı.

Yorum Yap