SSD Piyasasına Yeni Giren Fujifilm Dudakları Uçuklattı!

SSD pazarına yeni bir giriş Fujifilm’den geldi.HQ-Pro Toshiba’dan bir denetleyici olarak inşa edilmiş standart 2.5 inç SSD flash tasarlandı.

Evet doğru okudunuz. HQ-Pro Fujifilm, kameralar yerine depolama ile hemen hemen herkes tarafından ikişkili bir marka olduğu için sürücü olmayı düşünmüş. Panasonic gibi diğer şirketler gibi son zamanlarda birçok firma SSD pazarına girdi. Depolama ürünleri açısından zengin geçmişi olan bir şirket olmadıklarını dile getiriyor. Aslında Fujifilm kamera işini tamamlıyor. SD kartları da geniş bir yelpazede satıyor. SSD’ler oldukça farklı teknolojiler de olsa Fujifilm piyasaya depolama ürünleri getirerek bu işte uzman olmayı amaçlıyor.

SD kartlar fotoğraf makinesi için mükemmel bir aksesuar iken Fujifilm bunu fırsat bilerek başarılı olmak istiyor. 60GB, 128GB, 256GB ve 512GB mevcut olup şuan için 4 ayrı kapasiteli sürücüleri bulunuyor.

Çekici alüminyum tasarımı ile dikkat çeken Fujifilm işinde iyi bir performans sergiliyor sadece çok pahalı. Fujifilm SSD kartının fiyatının en düşük 250 dolar civarında olabileceği söyleniyor. ABD’de 512 GB’ın 580 dolar olması bekleniliyor. 128 GB’ı 165 Dolar, 60 GB’ı 99 Dolar fiyatı ile satılacak.

Yorum Yap