Sinema Asistanınız : Sinemia

Sinema Asistanınız : Sinemia

Sinemia Botu ile sinema asistanlığınızı yapay zeka yapsın. Sinemia son dönemin çok ses getiren chatbot teknolojisini, Türkiye’deki sinemaseverlerin kullanımına sunan ilk marka oldu.

Sinemia Messenger Bot sayesinde artık sinemayla ilgili tüm bilgilere, internet üzerinden tek tek arama yapmak yerine, bir noktadan kolayca ulaşılabiliyor. Adeta bir kişisel asistan gibi çalışan bot, bulunulan yere en yakın sinema salonlarını 10 saniyede listeliyor, seanslar, vizyondakiler, sinema haberleri, sinema galerileri gibi bilgi ve içerikler saniyeler içinde kullanıcının önüne düşüyor. Sinemia, yeni hizmetini Türkiye ile eşzamanlı olarak ABD’li sinemaseverle de buluşturdu.

Özel Sinema Kulübü Sinemia, sinemaseverlerin hayatını kolaylaştıracak teknolojik yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Son dönemin en önemli teknolojilerinden chatbot’u ilk kez Türkiye’deki sinemaseverin kullanımına sunan Sinemia, şimdi kullanıcılarına Facebook Messenger üzerinden diledikleri her bilgiye kolay ve hızlı biçimde ulaşabilme imkanı yaratıyor. 

En yakın sinema salonları 10 saniyede cepte

Sinemia Messenger Chatbot’u kullanmaya başlamak için, Messenger üzerinden Sinemia ile sohbet kutucuğu açmak yeterli. Bir kişisel asistan gibi çalışan sistem sonrasında gönderdiği mesajlarla kullanıcıyı yönlendiriyor. Bot ile lokasyon paylaşıldığında, 10 saniye içerisinde bulunulan yere en yakın sinema salonları listeleniyor. Bunlara tıklanarak dilenen film ve seans seçilebiliyor. Ek olarak, menüdeki yönlendirmelerle seanslar, vizyondakiler, sinema haberleri, sinema galerileri gibi bilgi ve içeriklere ulaşılabiliyor. Gerektiğinde Sinemia’nın Premium Canlı Destek hizmetinden yararlanılabiliyor.

“Daha kolayı yok”

Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz konuyla ilgili, “Sinemia ile her işimizde sinemaya erişimi kolaylaştırmak ve iyileştirmek amacıyla ilerliyoruz. Bu yüzden insanların vakitlerini geçirdikleri teknolojilere hızla ulaşmak ve hizmet vermek bizim için çok önemli. Şu anda sinemaya gitme planı yaparken ihtiyaç duyulan bilgilere, filmlere, yakındaki seanslara ve benzeri bilgilere, Sinemia Messenger Bottan daha kolay ulaşılabilen bir platform yok” dedi.

Sinemia Messenger Bot ABD’de de yayında

Lokasyon bazlı teknolojilerle banka kartı alt yapısını birleştirerek Türkiye’nin her yerinde geçerli sinema üyeliği sağlayan Sinemia, bu iş modelini İngiltere’nin ardından yılın başında ABD’ye de taşımıştı. Ülkedeki yatırımlarını hızlandıran firma, Messenger Bot özelliğini ABD’li sinemaseverle de Türkiye ile eşzamanlı olarak buluşturdu. 

Sinemia hakkında:

Sinemia, sinemaseverlerin sinema aşkını sınırsız ve özgürce yaşayabilmeleri için kurulmuş sosyal bir sinema platformudur. Sinemia Premium üyeleri, üyeliklerinin sürdüğü ay boyunca Türkiye’nin her yerindeki tüm sinema salonlarında sınırsız film izleyebilirler. Ayrıca düzenlenen ön gösterim, sanatçı sohbetleri ve özel organizasyonlar ile üyelere sunulan özel, prestijli bir sosyal yaşam biçiminin parçası olurlar. Sinemia banka kartı altyapısıyla lokasyon bazlı teknolojiyi bir araya getiren Türkiye’nin ilk teknoloji girişimidir. 

Bugün Türkiye ve İngiltere’de faaliyet göstermekte olan Sinemia ilk yatırımını 2015 Aralık ayında pek çok başarılı girişimin yatırımcısı Aslanoba Capital’den almıştır. 2016 yılı Temmuz ayında Aslanoba Capital ve İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ve Burak Örücü Sinemia’nın ikinci yatırımını gerçekleştirmiştir. Üçüncü yatırım için aynı yıl içerisinde Silikon Vadisi merkezli venture capital firması 500 Startups ile el sıkışmış, bunu 2017 yılının ilk ayında Revo Capital yatırımı takip etmiştir.

Sinemia, kullanıcılarına özel film önerileri, listeler ve sinema dünyasından güncel haberler sağlayan, ayrıca beğeni ve paylaşım yapmalarına olanak vererek sosyal bir mecra sunan uygulamasını 20 ülkeye taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir.

http://www.sinemia.com

Yorum Yap