Samsung’dan sensör atağı: ISOCELL Vizion 3D ToF

Galaxy Note 20 modelinde ToF sensörü kullanmadığı için eleştirilen Samsung, geliştirdiği ISOCELL Vizion 3D ToF sensörü için marka tescil başvurusu yaptı. Geliştirilen sensörün bir sonraki nesilde kullanılması bekleniyor.

Samsung, ISOCELL Vizion 3D ToF sensörü ile gündemde

Apple tarafından kullanılan sensör hem donanım hem de yazılım konusunda birçok kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştı. Samsung tarafından geliştirilen ToF sensörü için yapılan marka başvurusu geçtiğimiz günlerde EUIPO (Avrupa Fikri Mülkiyet Ofisi) tarafından başvuru kabul edilmiş. Sensörün detaylı özellikleri henüz bilinmese de şirketin Sony ile oluşan bazı anlaşmazlıklardan dolayı bu yola başvurduğu tahmin ediliyor.

Samsung’dan sensör atağı: ISOCELL Vizion 3D ToF

Galaxy Note 20 modelinde ToF sensörünün yer almaması birçok kullanıcı ve teknoloji editörü tarafından eleştirilmişti. Geliştirilen yeni sensörün yeni modellerin ön kameralarında da kullanılması bekleniyor. Bu sayede yeni amiral gemisi modeller daha hızlı ve daha güvenilir yüz tanıma sistemine sahip olacak.

Yapılan marka başvurusunda yer alan detaylar arasında 3D ToF, DVS (Dinamik Görüntü Sensörü) sayesinde insanların hareket, yakınlık ve davranışlarını tespit edebilecek. Şirketin önümüzdeki yıl çıkaracağı Galaxy S 21 ailesine ekleyeceği iddialar arasında yer alıyor.

Yorum Yap