Samsung genç yetenekleri arıyor

“Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” mottosuyla yola çıkarak gençlerin ve çocukların eğitimine farklı projelerle destek veren Samsung, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Multi Channel Developers (MCD) işbirliği ile düzenlenen “Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışması”yla, yaratıcı çocuklara ilham vermeye devam ediyor.

Yaratıcılığın, özellikle çocukluktan itibaren özendirilmesi ve desteklenmesi gereken bir ilgi alanı ve yetenek olduğunu vurgulayan Samsung, bu projeyle, Türkiye’de pozitif bilimlerin gücüne inanan ve evrensel değerlere sahip çıkan yaratıcı bir neslin yetişmesine katkıda bulunmayı da hedefliyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Samsung Geleceğin Mucitleri” yarışmasına; halihazırda ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören tüm öğrenciler çevre, enerji, sağlık ve teknolojidallarındaki projeleri ile katılabiliyor. Proje başvuruları, 30 Ocak 2015 tarihine kadar,samsunggeleceginmucitleri web sitesi üzerinden yapılabilecek. Jüri onayından geçmeyi başaran projeler, Kidz TV ekranlarında yayınlandıktan sonra, halk oylamasına sunulacak.

Öğrencilere bilimi sevdirerek onları yeni buluşlar yapmaya teşvik etmek, yaratıcılıklarını pekiştirmek ve yeteneklerini görmelerini sağlayarak özgüvenlerini arttırmak üzere hayata geçirilen “Samsung Geleceğin Mucitleri” yarışması, geçtiğimiz yıl 24 ildeki 77 okuldanyüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşmişti. 200’ü aşkın proje içerisinden büyük final için 11 proje seçildi. Kidz TV’de yayınlanan projelerden, halk oylaması ve jüri değerlendirmesini başarıyla geçen üç proje ödüle layık görüldü.

Yorum Yap