Saç Dökülmesini Azaltan Besinler Hangileri?

Yeme ve içme son derece önem arz eden konulardan birisidir. Kadın ve erkeklerin rahatsızlık duymuş olduğu konulardan birisi de saç dökülmeleridir. Saç dökülmelerini bir nebzede olsa azaltma niyeti içerisindeyseniz o halde doğru beslenme yollarına başvurmalısınız. Üstelik aynaya baktıktan sonra yeni saçlarınızın da çıktığını görmek sizlere fazlasıyla keyif vermeye başlayacaktır. Saç dökülmesini azaltan besinler üzerinden sizlerde yola çıkarak hem saç dökülmelerini durdurmaya başlayacak hem de yeni saçlarınızın ortaya çıktığını fark edeceksiniz. Saça dışarıdan bakmak ne kadar önemli olursa olsun aynı zamanda alacağınız vitamin ve minerallerle de saç ihtiyaçlarını karşılama şansına sahip olursunuz.

Ceviz Saç Dökülmesini Önler

Saç dökülmesine son derece iyi gelen besinlere bakıldığı zaman ceviz ortaya çıkıyor. Ceviz içerisinde mineraller fazla olduğundan dolayı doğal olarak saçın direncini de arttırmaya başlayacaksınız. Cevizin saç köklerini içeriden besleyen bir özelliği bulunuyor. Ayrıca saçlarınızın daha fazla gür ve hacimli olmasına yardımcı oluyor. Günde bir avuç ceviz yiyerek saçlarınızı kuvvetlendirebildiğiniz gibi sağlığınızı da kontrol altında tutmaya başlamış olacaksınız.

Zeytinyağı Kullanmak

Saç dökülmeleri insanların yalnızca fiziksel değil psikolojik açıdan da kendisini kötü etmesine neden oluyor. Saç dökülmelerinin üstesinden gelebilmek adına en iyi çözüm yollarından birisi de zeytinyağı kullanmak olacaktır. Zeytinyağı kullanarak saçınıza gerekli bakımı yapmaya başlarsınız. Ayrıca saç dökülmelerinin de önüne geçmeye başlamış olursunuz. Zeytinyağının içerisinde E vitamini olduğundan dolayı doğal olarak saçın yapısını daha fazla güçlendirmeyi sağlayacaktır.

Sağlıklı Saçlar İçin Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeğinin içerisinde yer alan vitaminin yanı sıra faydalı yağlarda saçın beslenmesine yol açıyor. Kabak çekirdeğinin bir diğer olumlu etkilerinden biri olarak ise östrojen hormonu salgılanıyor olması denebilir. Saç yapısı, protein ile beslendikten sonra normalden daha da dirençli bir yapıya sahip olmaya başlayacaktır.

Saç Dökülmesine Karşı Yumurta

Cilde iyi geldiği kadar saça da olumlu katkıları bulunan yumurtayı mümkün olduğunca hayatınızdan çıkarmamaya çalışın. Saçlarınıza yumurta maskesi yapmanız hem güçlenmesini hem de dökülmesini önler. Bunu yapamıyorsanız bile her gün bir adet haşlanmış yumurta yemeniz aynı etkiyi verecektir.

Yorum Yap