Porsche ve Jaguar araçlarını geri çağırıyor

Çin Kalite Kontrol İdaresi, geri çağrılacak araçların Nisan 2009 ila Eylül 2011’de üretilen Panamera ve Mart 2010 ila Eylül 2011’de üretilen Cayenne modelleri olduğunu açıkladı.

Araçların eksantrik (kam) millerindeki sorun nedeniyle güvenlik tehlikesi oluşturabileceğinden geri çağrıldığı belirtilirken, şirketin hatalı parçaları ücretsiz değiştireceği ve geri çağrıma işleminin 20 Nisan’da başlayacağı kaydedildi.

Jaguar ABD’de 104 bin aracını geri çağırdı

İngiliz otomobil firması Jaguar Land Rover, ABD’de sattığı Jaguar ve Range Rover  modellerinde bazı  problemler nedeniyle 104 bin aracını geri çağırdı.

Jaguar Land Rover, ABD Ulusal Trafik Güvenliği İdaresi’nin Jaguar Land Rover Kuzey Amerika’ya cuma günü yaptığı ihtarın ardından arıza ihtimali olan araçlarını geri çağırdığını açıkladı.

Jaguar Land Rover Kuzey Amerika, yaklaşık 78 bin 2012 ve 2006 model Range Rover araçlardaki ön fren hortumlarının delinebileceği ve fren hidroliği kaybına neden olabileceği gerekçesiyle geri çağırırken, bayilerin fren hortumlarını ücretsiz değiştireceği belirtildi.

2013 ve 2014 model Range Rover ve Range Rover spor araçlarındaki fren vakum hortumlarının düzgün monte edilmemesi ihtimali üzerine bu araçları geri çağıran firma, 5 bin adet 2012 ve 2015 Jaguar XK modelindeki araçlarını da sağ yan sinyallerdeki sorun yüzünden geri çağırmak zorunda kaldı.

 

Yorum Yap