Yandex.Metrica Piyasadaki En İyi Telefonlar | Üst Manşet

Piyasadaki En İyi Telefonlar

Piyasadaki En İyi Telefonlar

Seneler önce sadece kapağını değiştirsem diye düşündüğümüz cep telefonlarını neredeyse kapak değiştirir gibi artık kendini değiştiriyoruz. İlerleyen teknoloji ve istekler üzerine sürekli yenilenen bir çark bu.

Fakat cep telefonu alırken bazı sorunlar yaşıyoruz; aldığınız cep telefonunu öncelikle ne için kullanacağınız çok önemli, örneğin oyun oynayan biri telefonun batarya ve ram (random access memory) hacmine dikkat etmelidir. Yani oyun oynarken şarjı çabuk bitmemeli ve telefon yavaşlamamalı.

“Ben sadece alo derim” diyorsanız işiniz çok basit herhangi uygun fiyatlı bir telefonu alabilirsiniz çünkü bu işlem için artık tüm telefonlar çok iyi 🙂

Örneğin çizim yapıyorsanız kalemli bir telefon işinizi görür gibi bazı sıralamalarda bulunacağız. Alacağım telefon hem ucuz hem çok akıllı olsun istiyorsanız sizin için aşağıdan yukarı bir sıralama yapacağız.

Bu sıralamada en iyi batarya ömrü 4.000 Mah olarak baz alıyoruz.

Huawei Mate 10 Pro

Telefonun tasarımı ve teknik donanımı çok iyi gözüküyor. Kişilerin her konuda ihtiyacını karşılayacağı bir tasarım olmuş gerçekten. İlk dikkat çeken özellik bataryasının 4000 Mah ile tüm telefonlardan çok daha iyi olması ve hızlı şarj özelliği mevcut. 8 gb ram ile telefon adeta uçuyor. Suya ve toza karşı dayanıklı, kamera özelliğine bakılacak olursa bir çok telefonu alt etmeyi başarmış, ses olarak ta özelliklere ve yorumlara bakılacak olursa aynı şekilde kaliteyi her alanda sunmuş.

Kullanıcı yorumlarına bakalım;

Olumsuz bir yorum bulamadık 🙂 Zaten bir çok sitede %99 -%100 puan almış durumda.

Xiaomi Mi6

Ülkemizde yeni isimlerden bir tanesi fakat hızlı şekilde dikkat çekti. Öncelikle telefonun en önemli özelliklerinden biri 6 GB Ram özelliği olması, telefon adeta uçuyor. Performans olarak en iyi telefonlardan bir tanesi. Takılma olmasın derseniz asla kaçırmayın. 8 çekirdek ve 64 ve 128 gb depolama seçenekleri yapılmış bu da büyük bir artı. Bataryası 3350 Mah şarjı sizi yarı yolda bırakmayacak gibi duruyor. Kamerası ve özellikle düşük ışıkta video çekimi konusunda yapılan yorumlardan beklentiyi karşılamadığını okuduk, ama dediğim gibi sağlam ve hızlı olsun derseniz bu telefonu alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları;

Su sıçramalarına dayanıklı fakat tamamen dayanıklı değil bundan başka gözümüze çarpan olumsuz bir yorum yok bu yüzden gönül rahatlığı ile alınabilir.

Sony XZ Premium

Sony marka olarak hepimizin bildiği ve cep telefonu haricinde de bir çok elektroniğini test ettiğimiz bir marka. Telefonun dikkat çeken özelliği köşeli yapısı ve tasarımı teknik kısma gelecek olursak; 8 çekirdek ve 4 gb Ram desteği var, 64 gb hafızası ve 256 gb kadar arttırılabilir depo hacmi mevcut. Batarya özelliği 3230 Mah. Yani ekran boyutuna bakılırsa aslında biraz daha bataryası güçlü olabilirdi.

Yapılan kullanıcı yorumlarına göre;

1 gb biraz üstünde oyunları oynayabildikleri ve şarjlarının hemen bitmediğini yazmışlar, telefonun boyut olarak biraz kaba durduğunu söylemişler ayrıca bir çok firmaya kamera lensi satan Sony’nin neden kendi telefonuna iyi bir kamera yapamadığı da sorular arasında… Telefonun tasarımından kaynaklanan ekranda ki üst ve alt boşluklar haddinden fazla olduğu için kullanıcı sorunları yüksek gibi gözüküyor. Genel anlamda çok beğenilen bir telefon.

Samsung Note 8

Telefonun boyutları çok büyük olmasına rağmen maalesef bataryası 3300 Mah ama hızlı şarj mevcut. 8 çekirdek ve 6 gb ram ile takılma yaşamayacağınız bir telefon. Büyük bir artısı kalemi oluşu, telefonu farklı alanlarda kullanmak isteyen kişilerin vazgeçilmezi. Fotoğraf kalitesinin çok iyi olduğu söyleniyor,

Kullanıcı yorumlarına bakalım;

Bir çok kişi telefona yüksek puanlar vermiş, kamerası, teknik donanımı açısından tutulan bir telefon fakat bazı yorumlarda ses çıkışının iyi olmadığı söyleniyor. Telefonun üzerinde çok fazla parmak izi olduğu ve Bixby Türkçe desteği olmadığı da bir sorun. 3300 Mah batarya maalesef bu telefon için yetersiz buluyoruz böyle bir telefona 4000 mah ve üzeri daha uygun olabilirdi.

Yorum Yap