Opel’in ADAM’ı Rekor Kırdı!

Opel’in minik ADAM’ı Avrupa genelinde piyasa sunulduğundan bugüne A segmentinde Avrupa’da en çok satan otomobiller arasında yerini aldı. Araç 100 binin üzerinde sipariş adeti ile dikkat topladı.

Opel’in minik şehirlisi ADAM ,Avrupa’da 100 bin adetlik satışla dikkatleri üzerine topladı. Opel’in mini şehirli crossoverı ADAM ROCKS’ın sipariş âdeti ise 3 bin olarak açıklandı.. Avrupa pazarındaeylülayı sonunda satışa çıkacak ADAM ROCKS,Türkiye’ye sipariş üzerine getirilecek. Kişiselleştirme özelliği ve tasarımı ile ön plana çıkan Opel ADAM, “Product Design”, “Red Dot Design” ,“Autonis Design” ve “AutoTrophy 2013” ödüllerine layık görülmüştü.

1 litrelik motor var

3 kapılı mini crossover Opel ADAM ROCKS, 3.7 metrelik boyu, kaslı görünüme sahip katlanabilir kumaş tavanı ve yeni nesil 1.0 litrelik ECOTEC Doğrudan Püskürtmeli Turbo motoru ile standartları yeniden belirliyor.

140 km/s’e kadar hızlarda 5 saniyede açılan Swing Top kumaş tavana sahip Opel ADAM ROCKS, açık havada otomobille yolculuk yapmanın keyfini crossover kimliği ile otomobil severlere sunuyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “A segmentinde Opel’in tasarım dilini yansıtan ve daha önce yer almadığımız yeni bir segmente Opel markamızı temsil eden ADAM’ın satış rakamları Avrupa genelindepazarpayımızı artırmamızda önemli. Büyümemizin sürdürülebilirliği otomobillerimizin satış rakamlarının yanında sipariş adetleri ile kendini gösteriyor. Moda mini segmentinin yıldızı ADAM 100 binin üzerinde sipariş adetine ulaşması ve parkur atletlerinden ilham alan tasarıma sahip ADAM ROCKS’ın 3 bin sipariş adeti yolumuza emin adımlar ile devam ettiğimizin göstergesi” dedi.

Yorum Yap