OnePlus 5 ve OnePlus 5T kullanıcılarını üzen açıklama

OnePlus 5 ve OnePlus 5T için hazırlanan en son yazılım güncellemesi ertelendi. 3 yıl önce piyasaya sürülen bu iki model hâlâ güncelleme alıyor. Ertelenen yeni güncellemenin büyük bir güncelleme olduğu söylendi.

OxygenOS ekibinin lideri bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Kendisinin açıklamasına göre bu güncellemede çok ciddi bir yazılım hatası ile karşılaşıldı. Bu hatanın kullanıcı deneyimine ciddi bir biçimde zarar vereceği öngörülüyor.

OnePlus 5 ve OnePlus 5T güncellemesi neden ertelendi?

OxygenOS ekibinin lideri bu erteleme için kullanıcılardan özür diledi. Kendisinin aktardığı bir bilgiye göre yeni yazılım için hazırlanan iletişim modülünde kritik bir hata tespit edildi.

Bu hatanın Çinli firmanın tek başına çözemeyeceği kadar büyük bir hata olduğu söylendi. İlgili arızanın giderilmesi adına devreye operatörlerin girmesi gerektiği belirtildi.

OnePlus 5 ve OnePlus 5T kullanıcılarını üzen açıklama

Buradan hareketle bu güncellemenin önceden duyurulan tarihte yayımlanmasının imkânsız olduğu anlaşıldı. OxygenOS ekibinin bir numaralı ismi, kullanıcıların taleplerine kulak asmaya devam ettiğini ve beklemenin can sıkıcı olduğunu söyledi.

Kendisinin ve ekibinin hatalı olduğunu kabul eden yetkili, beklenen güncellemenin ne zaman yayımlanacağı hakkında şimdilik herhangi bir tarih veremeyeceğini duyurdu. Bu bağlamda kullanıcıların yeni bir OxygenOS güncellemesinin gelmesi adına beklemek dışında başka çaresi yok.

OnePlus 5 isimli akıllı telefon 20 Haziran 2017 tarihinde satışa sunulmuştu. 5T modeli ise 21 Kasım 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Bu modellerin ülkemizde de boy gösterdi.

Yorum Yap