NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

New York Moda Haftası, Sonbahar/Kış 2021 sezonuna 14 Şubat, Sevgililer Günü sanal olarak başladı. Sosyal mesafeli moda haftalarının ikinci edisyonuna imza atan New York, tüm kısıtlalamalara rağmen bizi moda şöleninden mahrum bırakmadı. Tıpkı önceki sezon gibi dijital sunumlar, canlı yayınlanan defileler ve eksantrik koleksiyon videoları ile büyüleyen New York Moda Haftası, altı günlük bir etkinliğe imza atıyor.

Birkaç hafta önce defileden ayrılan The Row gibi markaların yanı sıra Michael Kors ve Coach gibi markalar ise gösterimlerini önümüzdeki aylarda yapacaklarını duyurdular. Her sezon ‘büyük’ markaların defilelerini incelerken, bu sezon bir değişiklik yapıp yeni ve genç tasarımcıların koleksiyonlarına göz atmaya ne dersiniz? Önümüzdeki yılların parlayan yıldızları olacak bu tasarımcılar, inovatif vizyonları, sürdürülebilir yöntemleri, modeller konusunda çeşitlilikleri ve tasarımlarındaki mesajları ile dikkat çekiyorlar. Kanye West’ten Hailey Bieber’a kadar şimdiden birçok ünlünün favorisi olma yolunda ilerleyen yeni New York tasarımcıları, “Modada artık yenilik yok!” düşüncenizi değiştirmeye geliyor!

Gözlerimiz Marc Jacobs, Michael Kors ve Tory Burch gibi isimleri ararken, bakış açımızı yenilikler ile tazelemeye kararlıyız! New York Moda Haftasından farklı bir takvim izlemek isteyen bu isimlerin yeni koleksiyonlarını da elbet aynı heyecanla izleyeceğiz… Ancak modada yeni yaratıcıları görmek her zaman ilham verici olabiliyor!

Bizi heyecanlandıran ve moda bir döngü halinde olsa da yaratıcılığın sınırı olmadığını kanıtlayan 8 yeni New York tasarımcısını görmek için fotogaleriye göz atabilirsiniz…

NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

1

KIM SHUI

Doksanlar ilhamlı desenleri ile Cardi B, Kylie Jenner, Emily Ratajkowski ve Hailey Bieber gibi ünlüler tarafından giyilen Kim Shui, şimdiden New York Moda Haftasının merakla beklenilenleri arasında. Son ayların spot ışıkları altına yerleşen Kim Shui’nin yeni koleksiyonunu 17 Şubat’ta canlı izleyebilirsiniz.

Fotoğraf: @kimshuistudio

Instagram

NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

2

MAISIE WILEN

Parsons’dan mezun olan Maisie Schloss, kariyerine Kanye West’in yanında Yeezy’de çalışarak başladı. Daha sonra West’in ilk genç tasarımcı ödülünü kazanan Maisie, markasını kurma kararı aldı. Kardashian ailesinin favori tasarımcılarından biri olan Maisie Wilen, beklenen yeni koleksiyonunu sanal New York Moda Haftasında sunuyor.

Fotoğraf: @maisie_wilen

Instagram

NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

3

COLLINA STRADA

Hillary Taymour’un kurduğu Collina Strada, tamamen geri dönüştürülen malzemeler ile tasarlanıyor. Elle boyanan pamuk kumaşı ve oversized silüetleri ile dikkat çeken Collina Strada, farklı vücut tiplerinden, ırklardan ve yaşlardan modelleri ile modanın çeşitli olarak da harika olabileceğini kanıtlıyor. Aynı zamanda İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonu için bedensel engelli bir model ile bir araya gelen Collina Strada, 2021 New York Moda Haftasının merakla beklenilenleri arasında.

Fotoğraf: @collinastrada

Instagram

NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

4

MARKARIAN

2017’de Markarian markasını kuran Alexandra O’Neill, tasarımlarının hayran kitlesini gün geçtikçe büyütüyor. Geçtiğimiz haftalarda Dr. Jill Biden tarafından giyilen Markarian tasarımları, sürdürülebilir kumaşları ile daha da göz önüne çıkmıştı. Koltuk üzerinde gece kıyafetleri giyen modeller ile bir sunum yapan Markarian, dönemin moduna uyum sağladı!

Fotoğraf: @markarian_nyc

Instagram

NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

5

BLUMERA

‘Statement’ aksesuarları ile bilinen Blumera, Mehera Blum tarafından kuruldu. Dünyanın dört bir yanından yerel sanatçılar tarafından doğal ahşap veya masif pirinçten elle oyulan Blumera tasarımları, birçok ünlünün de tercihleri arasında olmuştu. “Orange Is the New Black” serisi oyuncusu Uzo Aduba’nın yer aldığı bir video ile sunulacak olan Blumera Sonbahar 2021 koleksiyonu, 17 Şubat’ta New York Moda Haftasının sanal platformu üzerinden yayınlanacak.

Fotoğraf: @blumera_official

Instagram

NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

6

COLIN LOCASCIO

New Yorklu Colin LoCascio, markasını geçtiğimiz Sonbahar ayında kurmuştu. Kendall + Kylie markasının tasarım direktörü olan LoCascio, aynı zamanda Marc Jacobs ve Adam Selman gibi markalar ile çalıştı. Ashanti, Cardi B ve Bella Hadid gibi ünlülere özel dikim tasarımları ile tanınan LoCascio, en yeni koleksiyonunu 17 Şubat’ta New York Moda Haftasında sunacak.

Fotoğraf: @colinlocascio

Instagram

NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

7

KA WA KEY

Key Chow ve Jarno Leppanen tarafından tasarlanan Ka Wa Key, eğlenceli trikoları ile göz kamaştırıyor. Sürdürülebilir malzemeler ile deneysel tasarımlar yapan ikili, örme tekniklerini araştırıyorlar. 2018’de Wookmark Prize’ı kazanan Ka Wa Key tasarımları tamamen unisex ve tüm bedenlere uyum sağlıyor. Londra esaslı bir marka olmasına rağmen Şangay, Helsinki ve Tokyo gibi Moda Haftalarında gösterim yapan Ka Wa Key, şimdi ise New York Moda Haftasında gösterim yapıyor.

Fotoğraf: @kawakey

Instagram

NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

8

DUR DOUX

New York Moda Haftasının tek anne-kız tasarım ikilisi ile tanışın! Washington’da yaşayan Cynthia ve Najla Burt, dikkat çekici ve cesur parti kıyafetleri ile öne çıkıyor. Afrika ve Hindistan gibi ülkelerden ilham alan anne-kız tasarımcılar, Amerika modasını uluslararası bir gözden yorumluyorlar.

Fotoğraf: @dur_doux

Instagram

Yorum Yap