Müezzinoğlu: Kaliteli sağlık hizmeti her yerde

Müezzinoğlu, yapımı devam Edirne Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Burada yetkililerden bilgi alan Müezinoğlu, hastane inşaatında çalışan işçilerle sohbet etti.

Hastanenin en kısa sürede hizmete açılacağını belirten Müezzinoğlu, ”Türkiye genelinde sağlık hizmetleri sunumunun adil ve hakkaniyetli dağılımını sağlamak istiyoruz. O nedenle kamu, üniversite ve özel sektörün bütün dinamiklerinden istifade etmek istiyoruz. Türkiye’nin her noktasında sağlık hizmetlerinin hem standartlarını hem de kalitesini yükseltmek için planlamalar yapıyoruz” dedi.

Bir gazetecinin, ”Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştıkça, Türkiye’de farklı olaylar olmaya başladı, bir yerlerden baskı mı var acaba” sorusu üzerine, Türkiye’nin çok büyük bir ülke olduğunu söyledi.

Türk milletinin tarihi geçmişinde dünyaya medeniyet sunduğunu ifade eden Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

”Bu ülkenin, bu milletin çok daha güçlü olmasını istemeyenler, dün de olmuştur, yarında olacak. Biz 150 yıldır bu mücadeleyi veren ülkeyiz. Bu millet ve bu ülkeyle uzun süreden beri uğraşanlar var ama biz milletçe birlik ve beraberlik içinde sağduyu ile bu ülkeyi ve bu milleti, Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe taşıyacağız. Bundan rahatsız olanlarla da mücadeleye devam edeceğiz. ”

Müezzinoğlu daha sonra Edirne ile Karaağaç Mahallesi’ni birbirine bağlayan tarihi Tunca ve Meriç köprülerine alternatif olarak yapılan köprü inşaatında incelemelerde bulundu.

Köprü inşaatında çalışan işçilerle görüşen Müezzinoğlu, yetkililerden köprünün yapımıyla ilgili teknik bilgi aldı.

Emniyet Müdürü Baştuğ’a başsağlığı diledi

Bakan Müezzinoğlu, Vali Dursun Ali Şahin ile Edirne Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ’u makamında ziyaret etti.

Polis memurunun şehit edilmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Müezzinoğlu, Baştuğ’dan, şehidin ailesi hakkında bilgi aldı.

Müezzinoğlu, ”Allah tekrarından korusun. Şehit polisimizin tüm ailesine Allah sabır versin. Başımız sağ olsun” diye konuştu.

Kaynak: haber7

Yorum Yap