“Merck Türkiye” En İyi İşveren Seçildi

Merck Türkiye, Top Employers Institute (En İyi İşverenler Enstitüsü) tarafından, ikinci kez “En İyi İşveren” seçilerek ödüle layık görüldü.

Merck Türkiye ikinci kez “En İyi İşveren” seçildi . Top Employers Institute (En İyi İşverenler Enstitüsü) tarafından gerçekleştirilen bağımsız araştırma sonucunda Merck Türkiye yetenek geliştirme, performans yönetim süreci ve kariyer planlama gibi çalışmalarla geçen yıl olduğu gibi bu yıl yine En İyi İşveren Ödülü’ne hak kazandı. Bu sertifikayla Merck Türkiye’nin, hem Avrupa hem de Ortadoğu bölgelerini kapsayan ülkeler arasında en iyi işveren olduğu bir kez daha tescillenmiş oldu.

Merck Türkiye Genel Müdürü Şehram Zayer, iki yıl üst üste bu ödüle layık görülmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Merck Türkiye olarak, çalışanların araştırmacı yönünü ortaya çıkaran, işbirliğine dayalı kurum kültürü ile kapsamlı bir çalışma ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Çalışanlarımızın işe bağlılığının, daha yüksek performans göstermelerine olanak vereceğine inanıyoruz” dedi.

Zayer, iki yıl üst üste “En İyi İşveren” ödülünü almalarında 350 yıllık bir şirket olarak kalite ve güçlü duyarlılık konusundaki taahhütlerinin rolüne dikkat çekti.

Merck Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Gaye Mescioğlu ise, İK Departmanı olarak çalışan bağlılığı ve memnuniyeti ile yetenek yönetimi ve gelişimini her zaman önceliklendirdiklerini dile getirerek, kişisel ya da grup ihtiyaçlarına göre hazırlanmış gerek Türkiye gerekse Merck Global’in yurtdışındaki eğitim ve gelişim programlarıyla şirket çalışanlarına kendilerini geliştirme fırsatı sunulduğunun altını çizdi.

Şirket çalışanlarına tanınan yurtiçinde ve yurtdışında kısa ya da uzun dönemli çeşitli kariyer fırsatları, esnek çalışma saatleri, verimli ofis uygulamaları, kapsamlı yan faydalar gibi uygulamaların hedefledikleri çalışan profilini şirkete çekmek için önemli katkılar sağladığını belirtti. Mescioğlu, “Ekibimize en iyi fırsatları sunmak için yaptığımız çalışmaların karşılığını görmesi bizi son derece sevindirdi. Üstüste 2 yıl hem Avrupa hem de Ortadoğu bölgelerinde bu ödülü almanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Merck Hakkında

Merck, sağlık hizmetleri, yaşam bilimleri ve performans materyalleri alanında öncü bir bilim ve teknoloji firmasıdır. Yaklaşık 50.000 çalışanımız, aralarında kanser veya multipl skleroz tedavisi de bulunan farklı teröpatik alanlara yönelik biyofarmasötik tedavilerden, bilimsel araştırma ve üretim için gelişmiş sistemlere, akıllı telefon ve LCD televizyonlar için likit kristallere kadar uzanan, yaşamı iyileştiren yeni teknolojiler geliştirmek için çalışmaktadır. 1668 yılında kurulan ve merkezi Almanya’nın Darmstadt şehrinde bulunan Merck, Merck isim ve markasının küresel haklarına sahiptir. Bunun tek istisnası, şirketin EMD Serono, MilliporeSigma ve EMD Performance Materials ile faaliyet gösterdiği Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dır. Şirket, 2016 yılında 66 ülkedeki satışlarından yaklaşık 15 milyar Euro tutarında gelir elde etmiştir. Yine 2016 yılında, Ar-Ge çalışmaları için yaklaşık 2 milyar Euro yatırım yapmıştır.

Yorum Yap