“Kızlık Zarı Dikimi” Hakkında Her Şey…

Kızlık Zarı Dikimi Araştırması

Kızlık zarı dikimi (hymenoplasti) günümüzde hem bekaretini kaybetmiş genç kadınların, hem de partnerlerine sürpriz yapmak isteyen yetişkin kadınların araştırdığı ve uygulatmak istediği bir yöntem. 

izmir kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyenlerin dikkat edeceği en önemli nokta, bu operasyonu yaptıracakları yerlerin sağlıklı ortamlar olmasıdır. Bu duruma dikkat edilmediği takdirde, başta enfeksiyon riski gibi birçok rahatsızlıkla karşı karşıya kalınabilir. Günümüzde bekaretini istemeden (tecavüz neticesinde) kaybetmiş kadınlar da bu operasyonu yaptırmak istemektedirler. Bu konuda bilinmesi gereken en önemli husus ise, kızlık zarının dikildikten sonra uzun süre dayanmayacağıdır.

Bir kadın kızlık zarını diktirip, aylar ya da yıllar geçtikten sonra; “ilişkiye girdiğimde diktirdiğim kızlık zarım yırtılır ve kan gelir” diye düşünüyorsa hata eder, çünkü böyle bir durum söz konusu değildir. Kızlık zarı dikildikten sonra ömrü en fazla birkaç haftadır, vajina sonra tekrar eski haline geri döner. Kızlık zarı dikiminde kalıcı (ömürlük) çözüm sunduklarını iddia eden bazı yerler olsa da, yine de temkinli davranmak gerekir. 

Günümüz dünyasında özellikle aşırı toplumlarda, “bekaret” bir tabu olarak görülmeye devam ediyor. Bu gibi operasyonlar halen yapılsa da, biz insanların hayata gözlerini açmasına vesile olan bir eylemin tabu olmadığı artık kabul görmesi gereken bir gerçek. Kaldı ki, kızlık zarının kadınların yaradılışındaki fonksiyonu, bebeklikten-ergenliğe kadardır, sonrasında ise tamamen son bulmaktadır. Çünkü kızlık zarının vazifesi, bu süreç boyunca korunmasız olan çocuk vajenini, mikrop kapma gibi risklerden uzak tutmaktır. Yani bu zar, kız çocuklarında ergenliğe kadar adeta bir koruyucu duvar vazifesi görür, sonrasında ise kadın bedenine hiçbir fayda sağlamamaktadır. 

Bu bilgilerin bilincinde olarak kızlık zarını diktirmek ya da evlilik yoluna adım atana dek hiç ilişkiye girmemek tabii ki kadınların kendi tercihleri olacaktır. 

Yorum Yap