Kekikten Gelen Mucize Carvacrol’ü, Fitoterapi Uzmanı Bir Mühendisten Dinleyin

 

Yaşadığımız dünya ile bedenimiz öylesine büyük bir uyum içindedir ki, bedenimiz kendisine yapabileceğimiz bütün olumsuzlukları ve tehditleri, bağışıklık sistemi ile çözmeye çalışmaktadır. Ancak özellikle çevre kirliliği, yanlış beslenme ve yaşam stresi, insan metabolizmasını olumsuz yönde etkilemektedir ve vücudumuz artık kendi kendini yapılandıramaz hale gelmiştir. Birçok etken bizi sağlıklı hayattan uzaklaştırırken, biz henüz ne büyük bir tehditle karşı karşıya olduğumuzun ne yazık ki farkında değiliz..

 

 

Bütün dünyada ne yazık ki insanların hayatlarının bir parçası olan kronik rahatsızlıklar, kanser, kalp, solunum hastalıkları ve tüm diğer rahatsızlıklar, insanların hayat kalitelerini düşürmekte ve tarifsiz mutsuzluklara sebep olmaktadır. Dünyada insan hariç tüm canlılar; ne zaman, ne kadar, nasıl yiyeceklerini bilmektedir. Peki Yaratıcı, vücudumuzu hastalanmaya değil, sürekli onarıma uygun tasarladığı halde neden hasta oluyoruz? Bu konuyu sorgulayıp, cevap ararsak hastalıklardan korunacağımız gibi, mevcut rahatsızlıklarımızın da kolayca üstesinden gelebiliriz.

 

 

Carvacrol’ün antiviral, antimikrobiyal, antioksidan ve antikanser özelliklerine ilişkin son yıllarda binlerce araştırma yapılmış ve makale yayınlanmıştır. Escherichia Coli, Salmonella ve Bacillus Cereus gibi gıda kaynaklı patojenlere karşı özellikle etkilidir.  Carvacrol’ün antikanser özellikleri; meme, karaciğer ve akciğer karsinomlarının preklinik modellerinde bildirilmiştir.  IC Bitkisel, tamamen bu ihtiyaçlardan yola çıkarak, organik bitkilerden özenle üretilmiş %95 oranında Carvacrol içeriğine sahip bitkisel gıda takviyesi üretimine hız vermiştir.

 

 

Carvacrol; (Origanum vulgare), kekik (Thymus vulgaris), karabiber (Lepidium flavum), yabani bergamot (Citrus aurantium bergamia) ve diğer bitkilerin uçucu yağlarında farklı oranlarda bulunan fenolik bir monoterpenoiddir..

 

 

Carvacrol; antiviral, antitümör ve antimikrobiyal özelliklidir, bakteri virüs ve mantarlarda etkilidir. Bağışıklığı destekler, akciğer ve solunum yolu hastalıklarına, salgın enfeksiyonlarına etkilidir. Öksürüğe, bronşiyel ve mukozal inflamasyonlara etkilidir. Ağız içi aft, pamukçuk, yaralar ve bademcik iltihabına etki eder. Her türlü cilt yaralarına, böcek ısırmaları ve şişlerine panzehirdir. Zararlı organizmalara karşı antibiyotik etkisi vardır. Ayak ve tırnak mantarına, cilt enfeksiyonlarına, kıl dönmesi ve kıl kurtlarına etkilidir.

Kolesterol ve kan şekerini dengeler, tansiyonu düzenler, kalbi korur, damar sertliğini önler ve krampları azaltır, ağrıyı yok eder. Mental stresi dengeler, görmeyi düzenler, hormonları ve enzimleri aktifler. İdrar söktürür, böbrek sağlığına, idrar yolu enfeksiyonlarına ve prostat rahatsızlığına etki eder. Karaciğer hasarlarını giderir, kanı temizler, safra kesesi ve dalağı düzenler. Gastropanel dolaşımda gaz oluşumunu engeller, şişkinliği yok eder, sindirim sağlığına faydalıdır, mide ve bağırsak hastalıklarına etki eder.

 

 

İlyas CEYLAN:

1950 yılında Samsun’da doğmuştur. Kabataş Lisesini, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Nükleer Enerji Mühendisliği bölümlerini bitirmiştir. Kamu ve özel sektörde çalıştıktan sonra, kendi girişimlerini kurup, ticari hayata devam etmiştir. Eşinin kanser rahatsızlığından sonra tamamlayıcı tıp alanına yönelmiş, bitkisel tedavi ve sağlıklı beslenme yöntemleri üzerine araştırmalar yapmıştır. Bu sırada Biruni Üniversitesi’nde Fitoterapi eğitimi almıştır. Halen; Onkoloji, ALS ve Otizm hastalarına yaşam koçluğu yapmaktadır. Daha sağlıklı ve mutlu yaşamaları konusunda toplumu bilinçlendirmek için seminerler vermeye ve bu alanda kitaplar yazmaya da devam etmektedir.

 

Yorum Yap