Kalıcı Kaş Kontürü Nedir? Nasıl Yapılıyor?

Güzellik uğruna artık kadınlarımız pek çok yola başvuruyor. Onlardan birisi olarak kalıcı kaş kontürü olduğunu söylemek gerekir. Kaşlarında seyrekliği düzeltmek adına kalıcı kaş kontürü yoluna başvurabilirsiniz. Kaşlarında boşluk olan, seyrek ya da normal halinden daha kalın kaşlara sahip olmak isteyenler artık bu yola başvuruyor. Üstelik bu uygulamanın son zamanda popüler hala geldiğini söylemek mümkün. Sadece kadınlar değil artık erkeklerde bu uygulamaya çok sık şekilde başvurmaya başladı. Kaş kontürü sayesinde görsel olarak daha güzel görünmeniz mümkün olur. Kalıcı kaş kontürü daha çok kalıcı doğal bir boyanın deri altına enjekte edilme işlemidir. Bir bakıma dövme işlemi ile kıyaslanabilir.

Kalıcı Kaş Kontürü Yaptırmak

Kalıcı kaş kontürü yaptırmakla ilgili olarak uygulamayı gözünüzde çok fazla büyütmemenizi öneririz. Bu uygulama yapılmadan önce ilk olarak dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de merkezi seçerken son derece dikkatli olmanızdır. Çünkü seçtiğiniz yerde hem uygun malzemeler yeterli düzeyde olmalı hem de steril bir ortama sahip olması gerekir. Aynı zamanda bu işi yapan kişilerinde mutlaka profesyonel düzeyde olmasına dikkat edilmelidir. Eğer ki bu hususlara dikkat edilmez ise o zaman istenmeyen sonuçlara da maruz kalmak zorunda olabilirsiniz. Kaş kontürü işlemine geçi yapılmadan önce kaş bölgesinde ki makyajın iyi şekilde temizlenmesine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda kaş içinde son derece uygun olan şekil kalem kullanılmalıdır. Yüzünüze gidecek olan şekil, kalem tarafından çizilir. Bu şeklin çizilmesinin nedeni ise yüz hattınıza uygun görüntüyü ortaya çıkarmaktır. Bu işlemin ardından ise kaş oluşturulmaya başlanır. Kaş uyuşturulduktan sonra ise kaşı boyama işlemine geçiş yapılmaya başlanmış olur. Kaş yapımı esnasında da deri altına tamamen doğal ve bir o kadar da kalıcı özelliğe sahip olan boya enjekte edilir.

Kaş Kontürünü Kimler Yaptırabiliyor?

Kaş kontürünü kimler yaptırabilir sorusuna karşılık olarak kaşı seyrek olan ve kalınlaştırmak isteyen kişiler gönül rahatlığı ile bu uygulamadan yararlanmaya başlayabilir. Aynı zamanda bu uygulamadan yararlanmak adına da herhangi bir cinsiyet ayrımı söz konusu değildir. Erkek olsun kadın olsun kaş kontürü yoluna başvurabilir.

Yorum Yap