İtalyan adası Capri’den gezici fotoğraf sergisi

tall

Capri Trend

 

İtalyan adası Capriden gezici fotoğraf sergisi

 

Olivo Barbieri, Maurizio Galimberti, Francesco Jodice,

Irene Kung ve Ferdinando Scianna

Seçki: Denis Curti

 

SALT Beyoğlu, Forum

20 Aralık 2014-25 Ocak 2015

 

Özel bir İtalyan vakfıolan Fondazione Capri,Mart 2014’ten bu yana Bermuda, Bakü, Johannesburg ve Mexico City’de gerçekleştirdiği Capri Trend adlıgezici fotoğraf sergisini SALT’ın ev sahipliğindeİstanbul’a getiriyor. Capri Adası’nın sahip olduğu değerleri dünyanın farklıyerlerinde sunmayıamaçlayan sergideki fotoğraflar, Olivo Barbieri, Maurizio Galimberti, Francesco Jodice, Irene Kung ve Ferdinando Scianna’nin objektifinden Capri ruhunu yansıtarak bu benzersiz coğrafyanın görkemine tanıklık ediyor. Küratör Denis Curti’nin seçkisi olan sergide, her sanatçının adanın kültürel tarihi ve doğal güzelliklerine güncel bir ithaf niteliğindeki beşer fotoğrafı bulunuyor.

 

Fondazione Capri, aralarında yerel yetkililer ve girişimcilerin de bulunduğu bir grup tarafından, Capri Adası’nın kültürünütanıtma, mimari ve doğal mirasına değer kazandırma amacıyla 2009’da kurulmuştur. Fotoğrafçılığıteşvik eden projeler yürüten kurum, 2010’dan bu yana her yıl, İtalya’nın tanınmışfotoğrafçılarının işlerini bir araya getiren bir fotoğraf festivali düzenlemektedir. Bu fotoğraflar, son beşyıl içerisinde Capri, Villa Lysis’te yer alan tarihîCertosa di San Giacomo Manastırıile Casa Rossa’da sergilenmiştir.

 

20 Aralık 2014-20 Ocak 2015 tarihlerinde SALT Beyoğlu’ndaki Forum’da yer alacak olan Capri Trend sergisine şimdiye kadar şu kurumlar ev sahipliği yaptı: Masterworks Museum of Bermuda, Hamilton, Bermuda (7-26 Mart 2014); MIM, Bakü, Azerbaycan(26 Nisan-31 Mayıs 2014); Nirox Foundation, Johannesburg, Güney Afrika (13 Temmuz-7 Ağustos 2014); Centro Cultural Pedregal, Mexico City, Meksika (18 Eylül-13 Kasım 2014).

Yorum Yap