İşte Hayatınızı Değiştirecek Kolay Bir Formül

Goldfish-jumping

Eğer hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız ancak bu size çok zor geliyorsa, uygulamanız için basit bir formül vereceğim. Formül çok basit; parçalar bütünü etkiler. Yani hayatınızın bir alanında olumlu değişimler sağlayabilirseniz bu bütün hayatınızı olumlu yönde etkileyecek ve değişim için gerekli enerjiyi açığa çıkartacaktır. Bu nedenle eğer istediğiniz alanlarda değişim size zor görünüyorsa kolay olan bir alanda değişiklikler yaparak işe başlayın. Aşağıda örnek olması için hayatınızın bazı alanlarını yazıyorum.

Sağlık
Aile
Kariyer – İş
Maddi durum
Duygusal ilişki
Arkadaşlık – Sosyal Yaşam
Ruhsallık – Kişisel Gelişim
Hobiler

Sizde kendi listenize başka alanlar ekleyebilirsiniz. Listenizi hazırladıktan sonra hangi alanlarda değişim istediğinizi belirleyin. Diyelim ki iş konusunda sorunlarınız var ve işinizi değiştirmek istiyorsunuz ancak bazı nedenlerle bu sizin gözünüze yakın dönemde olanaklı görünmüyor. Bu durumda değişiklik yapabileceğiniz alanlara odaklanın.

Örneğin yeni bir hobi edinmek, kişisel gelişiminiz için faydalı olacak bir seminere katılmak, fazla bir kaç kilonuzu vermek, ailenize daha sevgi dolu yaklaşmak, size zarar veren birisi ile ilişkinizi bitirmek, giyim tarzınızı değiştirmek veya para biriktirmeye başlamak… Bunlar gibi sizde kendi seçeneklerinizi oluşturun ancak bunlar uygulama imkanınız olan şeyler olsun. Yani sizi çok zorlayacak şeyleri seçmeyin ve elinizden geldiği kadar fazla madde yazın. Sonra bu maddelerden en kolay olanları hemen uygulamaya başlayın ve ne kadar fazla şey yaparsanız o kadar olumlu olduğunu bilerek uygulamalarınızı yapın. Yani sadece bir konuda tek bir değişim yapmaktansa birden fazla alanda birden çok değişim yapmak çok daha olumlu olacaktır. Bu çalışma aynı zamanda odağınızı olumlu değişime yönlendirmenizi sağlayacaktır ve odağımızı verdiğimiz yere enerjimiz de akmaya başlar. Eğer çalışmanızı isitkrarlı olarak yaparsanız bir süre sonra size zor gelen değişimlerin çok kolay gerçekleştiğini görebilirsiniz. Belki değişim istediğiniz şekilde olmayabilir yani başka bir işe geçmeyebilirsiniz ancak işinizdeki pozisyonunuz değişebilir veya iş şartlarınız iyileşebilir. Ancak hayatınızın bir alanında yapacağınız değişimler her durumda bütünü olumlu etkileyecektir.

Sevgiyle kalın.

Berna Özcan DEMİR

Yorum Yap