İstanbul Filarmonisi’nden Oda Müziği Konserler Dizisi

megaro-sismanoglio[1]

İstanbul Filarmonisi oda müziği konserlerine ev sahipliği yapmakta olan Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunun Sismanoglio Megaro binasında, 12 Ocak ’ta Pazartesi günü saat 19:30’ta kuartet konseri gerçekleşecektir.

Trio
12 Ocak 2015, Pazartesi – Saat 19.30


SILA GERBAĞA
 (flüt-bas flüt)
AYŞEN BULUT PANCARCI (flüt-piccolo)
GÜLDİYAR TANRIDAĞLI (piyano)

Program

W. A. MOZART 

Sinfonia Concertante K. 448 D Dur
Allegro con spirito
Andante
Allegro molto

Ermukan SAYDAM İki flüt için Sonatin
TRAKYA TÜRKÜSÜ Bülbülüm Altın Kafeste
Derleyen: Ahmet Önder SAV
Düzenleme: Güldiyar TANRIDAĞLI

Ara

F. DOPPLER La Sonnambula
F. DOPPLER Andante Rondo
J. IBERT Deux Interludes
E. KÖHLER Valse de Fleur

SILA GERBAĞA
1987 doğumlu sanatçı, flüt eğitimine MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda başladı. J. Arruda Campos, Patrick Gallois, A. Gülşen Tatu, Sibel Kumru Pensel, Felix Renggli ve Loic Schneider’in ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı. 2000’de Bulgaristan’ın St. Zargora kentinde düzenlenen Üflemeli Sazlar Yarışması’nda üçüncülük; Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen Üflemeli Sazlar Yarışması’nda 2002’de ikincilik, 2003’de üçüncülük; 2007’de 1. Ulusal Prof. Cahit Koparal Flüt Yarışması’nda özel mansiyon, 2012’de 2. Uluslararası İzmir Flüt Yarışması’nda birincilik ödülüne layık görüldü. 2014’de Fransa’da Monaco Flutissimo festivali kapsamında Monako’da düzenlenen Uluslararası Flüt Yarışması’nda perfectionnement kategorisinde ikincilik ödülünü alan sanatçı,  jüri üyelerinden 2014’de Çin’de gerçekleşecek olan 3. Uluslararası Nicolet Flüt Yarışması’na davet aldı. Sanatçı flüt çalışmalarına İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) Yüksek Lisans programında Doç. Jülide Gündüz ile devam etmektedir.

AYŞEN BULUT PANCARCI
1984 doğumlu sanatçı, flüt eğitimine 1997’de İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. 1998’de MSGSÜ Devlet Konservatuarı’na Yard. Doç. Ayla Uludere’nin flüt sınıfına kabul edildi ve 2008’de lisans programından pekiyi derecesiyle; aynı yıl kabul edildiği yüksek lisans programından 2010’da pekiyi derecesiyle mezun oldu. Eğitimi süresince J. De Arruda Campos, Sibel Kumru Pensel, Maxence Larrieu, Philippe Bernold, Jülide Gündüz, Lidya Oşavkova, Vieri Bottazzini, Alexa Still, Emillio Galante, George Spasov, Emmanuel Pahud, Raffaele Trevisiani ve Patrick Gallois gibi ustaların masterclasslarına aktif olarak katıldı. 2009-2013 yılları arasında MÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde flüt eğitmenliği yaptı. Sanatçı 2011 yılından beri MSGSÜ Devlet Konservatuarında asistanlık görevini sürdürmektedir.


GÜLDİYAR TANRIDAĞLI

Piyano eğitimine MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda Doç. Nurferi Onur ile başlayan sanatçı, daha sonra Yrd. Doç. Perim Hamidoğlu devam etti. İdil Biret, Emmanuel Ax, Einar-Steen Nökleberg, Philippe Entremont, Olivier Gardon, Peter Lang, Rolf Plagge, George Kern gibi dünyaca ünlü piyanistlerle çalıştı. Aynı zamanda yedi yaşından beri klasik bale eğitimi alan sanatçı, Pekin Dans Akademisi’nde klasik bale, jazz dans, dünya dansları eğitimi aldı. Sanatçı Galleria Uluslararası Piyano Yarışması’nda ikincilik, Cumhuriyetimizin 85. Yılına Armağan Piyano Yarışması’nda birincilik ödülüne layık görüldü. 2006’da kazandığı Salzburg Mozarteum’da Prof. Rolf Plagge’nin konser piyanistliği sınıfında eğitimi sırasında, burada düzenlenen yarışmada başarılı olan sanatçı, piyanist ve şef Philippe Entremont ile masterclass yapmaya hak kazandı. Halen Mozarteum’da Prof. George Kern ile konser piyanistliği master eğitimini sürdürmekte. Alexander Müllenbach ile armoni, Klaus Ager ile müzik formları ve analizi, Wolfgang Brunner ile cembalo ve clavichord, Wolfgang Redik ile oda müziği, Ivan Pasuchin ile film müziği, çelist Clemens Hagen ve asistanı David Eggert ile çello-piyano çalışmalarına devam etmektedir.

Yorum Yap