“Işık İşçileri” Kimlerdir?

58332_483809241650715_1161492618_n

Işık işçisi karşılık beklemeden bütüne hizmet eden kişi demektir. Bu hizmeti yapması için şifacı veya ruhsal öğretmen olmasına ya da spiritüalizmle ilgili bir iş yapmasına da gerek yoktur. Bulunduğu her yerde ve zamanda insanlara faydalı olmayan çalışan, başka insanların mutluluğu ile mutlu olabilen, koşulsuz sevebilen ve yaptıkları için karşılık beklemeyen her insan bir ışık işcisidir. Ancak genelde ışık işçileri şifacılık, ruhsal öğretmenlik, yaşam koçluğu gibi işlere doğal olarak ilgi duyarlar ve bu alanlara çekilirler.

Spiritüel işlerle ilgilenen herkese ışık işçisi dememiz ise mümkün değildir. Bazı insanların sadece ego tatmini, maddi kazanç, veya kişisel ilgi nedeniyle bu konularda çalışmalar yaptığı da bir gerçektir. Bu insanlarla, gerçek ışık işçileri arasında çok ciddi farklar vardır ve dikkatli bir göz tarafından kolaylıkla bu farklar algılanabilir.

Gerçek bir ışık işçisi bütünlük kavramını anlamıştır. İnsanların diline, dinine, milletiyetine hatta kişiliğine bakmadan herkesi bir olarak görür, sever ve saygı duyar. İnsanların özünün aynı olduğunu ve hepimizin bu özü barındırdığını bilen ışık işcisi kendi kişisel değerleri ile insanları yargılamaz. Herkesin özgür iradesine saygılıdır ve kendisinden yardım istenmediği sürece kimsenin hayat akışına müdahale etmez. Ancak yardım çağrısı aldığı anda tüm kalbiyle yardıma hazırdır.

Bir ışık işçisini eleştirirseniz ilk yapacağı şey içine dönmek ve kendisini arındırmaktır. Çünkü o sizin ona aynalık yaptığınızı ve sizde gördüğü herşeyin aslında kendi içinin yansıması olduğunu bilir. Yaptığınız eleştiri ise onun farkına varması gereken bir soruna işaret etmektedir bu nedenle bunu kendisini arındırmak için fırsat olarak görür.

Işık işçileri çevrelerindeki negatif ve düşük titreşimli enerjileri, pozitif ve yüksek titreşimli enerjilere yükseltme yeteneğine sahiptir. Çoğu zaman bunu bilinçli yapmazlar ancak onlara yakın olmak size kendinizi çok daha iyi hissettirir. Kendinizi olumsuz bir ruh halinde, korku içinde veya depresif hissettiğiniz zamanlarda bir ışık işcisinin yanında olmak kadar rahatlatıcı bir şey yoktur. Enerjinizi temizler, sizi rahatlatır ve titreşiminizi yükseltir ve bunu çoğu zaman otomatik olarak yapar.

Işık işçilerinin genelde sezgileri güçlüdür, bazıları auraları görebilir bazıları yüksek ölçüde empatiktir bazıları daha yüksek psişik yeteneklere sahiptir. Bazı ışık işcileri ise kendi yeteneklerinin farkında değildir veya yaşadığı korkularla bu yeteneklerini kendi rızaları ile köreltmişlerdir. Ancak her durumda bu yetenekleri uyanmaya hazırdır.

Işık işçileri egosunu dengelemiştir özellikle spiritüel egodan tamamen uzaktır. Başka insanları eleştirerek kendi değerini arttırmaya çalışan insanlar için üzülür ve onlara oldukları gibi değer verir. Işık işcileri hep birlikte mutlu olacağımız, iyi olacağımı ve refah içinde yaşayacağımız bir geleceğe inanır, bunun için çalışır.

Işık işcileri çocuklarla ve hayvanlarla çok iyi anlaşır ve onlar tarafından sevilirler. Ayrıca doğaya karşı derin bir sevgi ve saygı duyarlar. Doğayı veya hayvanları korumak için aktif olarak çalışan bir çok ışık işçisi vardır. Işık işçileri sadece gezegenimiz için değil tüm evren için çok önemlidir ve insan bilincindeki gelişimin devam etmesi hatta sıçramalar yapması için çok büyük bir misyon üstlenirler. Işık işcileri bizim içimizdeki özü hisseden ve bu özün gerçek gücünü ortaya çıkartmamız için bizi destekleyen insanlardır. Elbette kaçınılmaz olarak yaşamak için çalışır, para kazanır, dünyasal işlerle ilgilenirler. Ancak gerçek bir ışık işcisi her ne yaparsa yapsın gittiği her yere ışık ve elini attığı her işe güzellikler getiren kişidir. Işık işçilerinin sayısının daha fazla artacağı dönemlere doğru yol alırken hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum.

Sevgilerimle

Berna Özcan Demir

Yorum Yap