iPhone 6S’ten Bilgiler

iPhone Apple'ı ihya etti

2015’in son çeyreğinde yeni iPhone modellerini piyasaya sürmesi beklenen Apple’ın yeni modellerine ait ilk bilgiler gelmeye başladı.

Apple Insider’ın ABD merkezli teknoloji devine yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre,iPhone 6S ve iPhone 6S Plus adını almasını beklenen akıllı cihazlar, 2GB RAM’e sahip olacak.

Bunun pil tüketimine olumsuz etki edeceğini belirten kaynaklar, yeni modellerin iPhone 6 ve 6 Plus’a oranla daha iyi bir bataryaya sahip olacağını iddia ediyor.

Apple’ın ilk olarak iPad Air 2 ve iPad Mini 3’ün tanıtıldığı lansman toplantısında duyurduğu AppleSIM’in yeni İphone modellerinde bulunacağı da sık sık dile getirilen iddialar arasında.

İlk olarak Air 2 ve Mini 3 iPad modellerinde kullanıma sunulan ‘Apple SIM’ adı verilen bu yeni uygulama vasıtası ile kullanıcılar, GSM operatörlerinden SIM kart almak zorunda kalmıyor.

Apple’ın uzun vadede Apple SIM’i bütün akıllı cihazlarına entegre etmesi bekleniyor. ABD’de T-Mobile, AT&T ve Sprint’in anlaşmalı olan Apple SIM’in ne zaman ve hangi GSM operatörleriyle Türkiye’de kullanıma gireceği şu an için bilinmiyor.

Apple’ın yeni iPhone modellerini Eylül ayında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde tanıtması bekleniyor.

Yorum Yap