iPhone 6’larda Apple’ın başını ağrıtacak hata

Apple’ın iPhone 6’lar ile başı dertte. İlk çıktığı günden beri sorunlarıyla beraber gelen yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta bir sorun daha ortaya çıktı. Daha önce bükülme sorunu, çökme problemi ve son olarak da kamerasında problemler yaşayan iPhone 6 Plus’tan sonra şimdi de iPhone 6’da kamera sorunu olduğu ortaya atıldı.

Ön kamerasının hizasında sorun olduğunu belirten bir çok kullanıcı fotoğrafları paylaşarak Apple’ı topa tuttu.

İPHONE 6 KAMERA SORUNU

Kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı internette çeşitli forumlarda telefonlarının ön yüzünde yer alan kamerayı içine alan fotoğrafları paylaşıyor. Fotoğrafa dikkatlice bakıldığında ise  iPhone 6’nın ön kamerasında hilalvari bir görüntü dikkat çekiyor. Diğer bir deyişle ön kamerayı Apple’ın yanlış ölçeklendirdiğini savunan kullanıcılar, bu ‘hilal’ görünümüne anlam veremediğini belirtiyor.

İşin ilginç yanı ise kamerası bu şekilde olan kullanıcıların hemen hiçbirinin telefonlarının ön kamerasıyla görüntü alırken sorun yaşadığını belirtmemesi. Yani sorun sadece ‘estetik’ bakımından değerlendiriliyor. Apple’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama ise yok; ancak Apple’ın bu tip durumlarda değişim programı ile kullanıcıların cihazlarını değiştirdiği biliniyor.

Yorum Yap