GIUSEPPE ZANOTTI X ALEXANDRE VAUTHIER

GIUSEPPE ZANOTTI X ALEXANDRE VAUTHIER

Lüks moda ve kristal işlemelerin cennetine hoş geldiniz! Alexandre Vauthier, İlkbahar- Yaz 2021 Haute Couture koleksiyonu için Giuseppe Zanotti ile bir topuklu ayakkabı kapsül koleksiyonu tasarladı. Birlikte uzun dönemli bir partnerlik imzalayan iki marka, ilk ortak tasarımlarını Paris Couture Moda Haftası’nda sergilediler.

Couture dünyasının rock’n’roll tasarımcısı olarak bilinen Vauthier’in ayakkabı dünyasının asi ruhlu Giuseppe Zanotti ile buluşması harika bir işbirliğini ortaya çıkarmış oldu. Üretim ve tasarımdaki ustalıklarını kullanan markalar, Couture ruhunu ayakkabılara taşıdılar. Vauthier’in İlkbahar 2021 Couture ve Sonbahar 2021 koleksiyonları için 90 farklı stil tasarlayan Zanotti, çoğunlukla topuklu ayakkabıları öne çıkardı. Aynı zamanda babet ve düz sandaletler yaratan Zanotti, Vauthier’in hacimli, renkli, payetli ve taşlı tasarımlarına uyumlu bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Vauthier’in estetiğine uygun bir estetik yakalamak için varolan koleksiyonlarından ve arşivlerinden yararlanan Zanotti, Jill platform ve işlemeli ayakkabılarını yeniden yorumladı. Footwear News’a konuşan Vauthier, “Evrenlerimiz hem birbirine yakın hem de birbirine kompliman oluyor bu nedenle yaratılan modeller muhteşem bir harmoni içerisinde,” derken, Zanotti ise, “Vauthier’in Parisli kadın konseptini çok seviyorum, çağdaş ama haute couture. İkimiz de kıyafetlerde ve ayakkabılarda güçlü ve cesur hisseden kadınları çok seviyoruz,” dedi. Paris gece hayatından ilham alan Alexandre Vauthier İlkbahar 2021 Couture defile videosu, 80’li yılların unutulmaz gece kulübü Le Palace’ta çekildi.

Birkaç sene önce Paris’te bir yemek partisinde tanışan Vauthier ve Zanotti, koleksiyonu tüm dünya gibi sosyal izolasyondayken tasarladıklarını söylediler. “Küresel pandemi, üretimden yöntemlere, ilk taslaklardan koleksiyona, satış kanallarımızdan iletişimimize kadar, hepimizi yöntemimizi değiştirmeye itti. Teknoloji geleceğin parçası, bilgimizi ve yeteneklerimizi yeni dünyaya uyarlamanın yollarını bulacağız,” diyen Zanotti, “Genelde, birebir çalışmadan bir şeyler yaratmak çok zor. Ama, teknoloji sayesinde en imkansız gibi görünen şeylere bile erişilebiliyor,” diye ekledi.

Daha önce de ayakkabı koleksiyonu için Amina Muaddi ile çalışan Vauthier, partnerliklerini 2020 yılında sonlandırmıştı. Mayıs ayında hazır olacak olan Vauthier ve Zanotti koleksiyonu, özel sipariş ile satın alınabilecek.

Yorum Yap