GAPS Beslenme Şekli Nedir?

Hem Sağlıklı Ol Hem Kilo Ver!

Gaps’ı, Gut and Psychology Syndrome yani; Bağırsak ve Psikoloji Sendromu olarak çevrilir. Hayatınızda kendiniz için yapacağınız en büyük iyilik GAPS beslenme şekline geçmektir. Kısacası, paketli ve şeker içerikli yiyecekleri bırakarak işe başlayabilirsiniz.

İkinci beynimiz olan bağırsaklarımızın sağlığı, psikolojimiz ile yakından ilgilidir. Bağırsak florasını koruyarak sindirim sisteminin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan GAPS diyeti, ruh ve beden uyumunu tamamlayan en önemli beslenme şekillerinden biridir. Böylece kişi hem sağlıklı bağırsaklara, hem de ruhsal açıdan huzurlu bir yaşama kavuşabilir.

GAPS Beslenme Şekli Hangi Hastalıkları Tedavi Eder?

Epilepsi, anksiyete, depresyon, MS, otizm, şizofreni, bipolar ve obsesif-kompulsif bozukluk, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu (DEHB) gibi rahatsızlıkların varlığında da GAPS tedavisine başvurulmaktadır. Ayrıca akne, alerji, anemi, demir eksikliği, bellek problemleri, çölyak, glüten intoleransına bağlı bozukluklar, diyabet, egzama, eklem ağrıları, migren, Parkinson, romatoid artrit, sedef ile sistit durumlarında bu beslenme protokolü ile şikayetler en aza iner ve ilaca bağımlı olmak zorunda kalmazsınız.

Candida Mantarı Nedir?

Vücutta çoğalan bir mantar türü olan Candida mantarı, vücutta bağırsak, göz, kulak, mesane, mide, vajina gibi mukoza zarı bulunan her bölgede bulunur.

Vücudumuzda bulunan her organizma gibi faydalı olan Candida mantarının asıl görevi zararlı bakterileri yok etmek olsa da asla çoğalmaması ve kontrolden çıkmaması gerekir. Çünkü Candida mantarı çoğalmaya başlarsa, içte ve dışta olmak üzere bütün vücudumuz buna tepki verir. Özellikle migren başta olmak üzere çeşitli kas, kemik ve organ ağrıları, mantar problemleri, egzama, beyin hasarı gibi belirtiler, hatta bazen ruhsal çöküntüler bile ortaya çıkabilir.

Candida mantarını tetikleyici etkenler:

Fazla karbonhidrat tüketimi
Fazla şekerli içecek tüketimi
Fazla antibiyotik kullanımı
Fazla mayalı yiyecek tüketimi
Stresli bir yaşam
Bağışıklık sisteminde iniş çıkışlar

Gaps Beslenme Şekli ile Candida Mantarı sorununuz da yok olacaktır. 

Candida Mantarı Evde Nasıl Test Edilir?

Sabah kalkar kalkmaz bir bardağa su doldurun ve ağzınızda tükürüğünüzü iyice biriktirdikten sonra bardağın içine tükürün.
15 dakikada bir bakmak üzere 1 saat boyunca bardağı gözlemleyin.
Eğer tükürüğünüzde dibe çökmeye çalışan saçaklar görürseniz, Candida mantarı problemlerine sahip olabilirsiniz.

Candida Mantar Problemi Nasıl Çözülür?

Şeker ve karbonhidratlı besinler tüketmeyi bırakın.
Mantar önleyici doğal ürünler kullanın.
Daha fazla probiyotik kullanın.
Karaciğerinize iyi bakın.
Organik besinler tüketin.
Kemik suyu çorbaları tüketin.

GAPS Bir Mucize!

“Ne yerseniz o olursunuz”

Bu cümleden yola çıkarak eğer siz de kendinize bir iyilik yapıp GAPS beslenme şekline geçmek isterseniz öncelikle 10-13 Ocak 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19 katılmanızı tavsiye ediyoruz.

GAPS Beslenme Şekli İle İlgili Daha Fazla Bilgi İçin www.birgapshikayesi.comtakip edebilirsiniz. 

Yukarıda ki adreste Gaps Beslenme Şekline geçen bir kişinin hayatının nasıl değiştiği, neler yediği ayrıntılı şekilde anlatılmıştır. 

Yorum Yap