Facebook Sayfa Beğenisini Arttırmak

Facebook Sayfa Beğenisini Arttırmak

Facebook Sayfa Beğenisini Arttırmak

Sosyal ağlar arasında en çok kullanılan ve sevilen Facebook’ta artık neredeyse herkesin sayfası hatta sayfaları var. Sayfası olanlar iyi bilir, beğeni sayısını arttırmak açıkçası biraz zor oluyor.

Hele de bu işte yeniyseniz… Facebook sayfa beğenisini arttırmak için sizlere vereceğimiz tavsiyelere uyarsanız, bu zorlu yolu kolayca aşabilirsiniz diye düşünüyoruz. İşte Facebook sayfanızın beğenilerini arttırmak için yapacaklarınız:

– Öncelikle sayfanızı insanların ilgisini çekeceği konularda açmanız gerekiyor. Aslında bu artık zor bir şey değil, insanların yoğun şekilde takip ettiği kişiler yada kurumların sayfalarında insanların ne konuştuğunu ve ne ile ilgilendiğini takip edebilirseniz, bu konular size fikir verebilir.

– Araştırmalara göre; Perşembe ve Cuma günü insanların Facebook kullanma değerleri %18 artış gösteriyor, bu yüzden bu günler de güncel olmanız ve normalden daha çok paylaşım yapmanız sizin için artı olacaktır.


– Sayfanızı açtıktan sonra, en önemli konu güncel olmanız. İnsanlar sayfanıza girdiğinde eski tarihli gönderileriniz ilgi çekmeyecektir. Günde on beş – yirmi gönderi paylaşmalısınız. Bu gönderileriniz video yada foto galeri olursa beğeni sayılarınız kısa sürede artacaktır.

– Bir marka olarak sayfa açtıysanız kampanya yapmayı deneyin, ama bu kampanyalar diğer markaların kampanyaları gibi klasik olmasın. Siz kendinize özgü, orijinal fikirler ile kullanıcılarınıza gelirseniz, onlarda sizlere kendi arkadaşları ile birlikte; yani tavsiye üzerine gelirler.

– Arkadaşlarınızı davet edin; çevreniz genişse bu iş daha da kolaylaşır. Arkadaşlarınızı davet ettikten sonra beğendirebilirseniz, ilk zor aşama geçilir ve sonra piramit şeklinde onların da arkadaşları beğenirse zaten büyük bir yokuşu aşmış olursunuz.


– Bilinen ve sevilen markalar ile ilgili bilgiler verebilir ve resimler paylaşabilirsiniz.

– Sayfanız da net ve kısa sorular sorarak takipçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

– Son olarak Facebook’a reklam vermek çok önemli. Bütçenize göre reklamlar verip istediğiniz gibi bir kitleye ulaşmanız en kısa şekilde bu yöntem ile olabilir.

Yorum Yap