Erikli & Nestlé Waters Türkiye’den 2 milyar litre su tasarrufu

Erikli & Nestlé Waters Türkiye’den 2 milyar litre su tasarrufu 

Dünyanın ve Türkiye’nin lider ambalajlı su şirketi Nestlé Waters, faaliyet gösterdiği 130’dan fazla ülkede hayata geçirdiği projelerle suyun önemine dikkat çekiyor.

Sürdürülebilirlik anlayışıyla üretim süreçlerinde su kaynaklarının korunmasına yönelik iyileştirmeler yapan şirket, enerji tüketimini azaltacak uygulamalar da hayata geçiriyor.

Şirket olarak çevrenin ve kaynakların korunmasına büyük önem verdiklerini belirten Erikli & Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Serdar Seyhanlı şunları söyledi: 

“Hem bireyler hem de doğanın devamlığı için su en temel ihtiyaç. Bu nedenle su kaynaklarının korunması ve sürekliliğinin sağlanması büyük önem taşıyor. Biz de 

Erikli & Nestlé Waters Türkiye olarak çevreye duyarlı uygulamaları hayata geçiriyor; dolum tesislerimizde sürekli iyileştirme yapıyoruz. 2009-2016 yılları arasında şişelenen litre su başına su kayıplarını yüzde 54 azalarak yaklaşık 2 milyon metreküp su tasarrufu sağladık. Başka bir deyişle, 780’den fazla olimpik havuza eşdeğer su tasarrufu gerçekleştirdik.”

Sürdürebilirlik ve çevreye saygılı faaliyet anlayışıyla Erikli & Nestlé Waters Türkiye, 

2009-2016 yılları arasında şişelenen litre su başına enerji tüketimini de yüzde 43 azalttı. Bu sayede 68 bin hanenin yıllık enerji tüketimine eşdeğer tasarruf sağlandı. 

Yorum Yap

Yandex.Metrica