En Büyük İhtiyacımız: “Doktor Dizileri”

dilhankeskin

 

 

Türk halkı entrikalı ve bol ağlamalı dizileri çok seviyor malum… Fakat, şu “doktor-hastane” temalı dizileri anlayamıyorum. Yıllar önce “Doktorlar” adı altında bir dizi çekilmişti zaten. Üzerinden yıllar geçti, hop bir tane daha doktor dizisi başladı, o tutmadı, şimdi tekrar bir başkası yapılıyor.

 

E arkadaş, siz görmüyor musunuz bu dizinin tutmadığını? Onun bitmesini mi beklediniz kendi dizinizi yayınlatmak için? Olmuyor işte, tutmuyor. Bu ısrar neden? Hayır, boşu boşuna hastaneleri de işgal ediyorsunuz. Onca insan oradan oraya taşınıyor.

 

Konular ise hep aynı: Doktorlar asistanlarına veya hastanedeki meslektaşlarına içten içe bir aşk besler, bu aşk tabii üniversite yıllarından kalmadır. Daha sonra farklı hayatlar yaşarlar ama o aşk içlerinde durur. Yıllar sonra tekrar bir araya gelirler, ayrı geçirdikleri o yılların hesabı sorulur ama birlikte de olurlar, karşı koyamazlar. E tabii bir de onları ayırmaları için biri lazım. O da dizide yerini alır sevilmeyen karakter olarak…

 

Bunlar hemen hemen her dizide olan şeyler tabii ki ama sen kalkıp da bir doktor dizisi yapacaksan şayet, bunu gerçekten doktorluk mesleği üzerine yazıp-çizmelisin. Aşk her dizide var zaten. Bunu sadece farklı bir platformda göstermek sizin ki… Böyle olunca da tutmuyor tabii ve tutmayınca da hastanelerde geçen onca zamana, orada yatan hastalara ve görevlerini yapan doktorlara oluyor olan oluyor.

 

 

Dilhan KESKİN

 

Yorum Yap