“Emoji”siz Asla!

dilhan

 

Yeni dönemde herkes duygularını, içine atıp söyleyemediklerini veya kelimelere dökemeyeceği sözlerini emojilere yansıtıyor.

Evet bu bazen sevincimizde duygularımızı süslemek adına bize kolaylık sağlıyor fakat, gergin durumlarda da “emoji” kullanmak biraz tuhaf olmuyor mu? Yani siz orada belki ciddi bir şey konuşacaksınız, sinirden eliniz ayağınız titriyor ama karşınızdaki size emoji yolluyor. Hadi buyur buradan yak!..

Sinirliyseniz iki kat sinirleniyorsunuz. Gelmişsin kaç yaşına, hala duygularını emojilerle ifade ediyorsun. Sinirliyken sinirli ifadesi, üzgünken üzgün ifade, utanınca utangaç maymun ifadesi vs. vs… İnanın olmuyor. Sen kendini ifade edemiyorsun demek ki.

Ya da bir şeyleri anlatmak bu kadar mı zor? İçindekileri kelimelere döksen de biz de anlasak neyinin olduğunu. Ama bir ifade gönderip bitiriyorsun olayı. Nasıl iletişime geçeceğiz seninle? Teknoloji bazı durumlarda kolaylık sağlıyor, bunu göz ardı edemeyiz ama bir yerde de kendimizi ifade etmemiz gerekiyor. Herkesle emojileri kullanarak anlaşamayız.

Teknoloji bize yardımcı olmak için var, bizi çürütmek, köreltmek için değil!

Yorum Yap