AirGreen Elektrostatik Filtre Nedir?

AirGreen Elektrostatik Filtre

AIRGREEN Elektrostatik Filtre cihazları, Mutfaklarda pişirme işlemleri sırasında oluşan dumanın içerdiği yağ ve islerini, Fabrikalarda bacalardan çıkan her türlü dumanı ve yağları Elektrostatik filtre (ESP) sistemiyle yok etmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Yüksek ısılarda, açığa çıkan atık gazlar, yüksek konsantrasyonlu duman ve is parçacıkları içerir. Hava temizleme cihazımızın , büyük hacimli işlemlerde, gelişmiş otomatik işleyişi sayesinde kurulumu ve bakımı son derece güvenilir ve kolaydır.

Sistemimizin Yüksek Voltaj Güç kontrol paketini, sistemli güvenlik önlemlerini, ve arıza teşhis fonksiyonlarını ve cihazların mekanik yapısını iyileştirmek amacıyla, Air Green mühendisleri bir dizi benzersiz ve uygulanabilir çözümler tasarladılar.

Elektrostatik filtre teknolojilerinin kullanım amacı; elektron ve hava moleküllerini birlikte karıştırarak ve çarpıştırarak üretilen negatif iyonları yüksek voltajla oluşan enerji alanıyla, katod bölümünden yayılan elektrotlar vasıtasıyla, duman ve is partiküllerine bir elektrostatik yük uygulayıp egzost gazlarından partikülleri ayrıştırmaktır.

Güç kaynağı tarafından oluşturulan negatif elektrostatik alan, negatif yüklü partikülleri pozitif yüklü anot bölümünde tutarak, ayrıştırılmış egzost gazının dış ortama temizlenmiş olarak çıkmasını sağlar.

Elektronların küçük boyutlu oluşu göz önüne alındığında ve elektronların yüksek yoğunluktaki enerjisi boşaldıktan sonra (O IX 108/cm3) , duman ve is partiküllerini içeren egzsot gazının iyonizasyonu kaçınılmazdır.

Doğru enerji yükleme mekanizmalarının temel kuralı gereğince, alanın tamamına yüklenen enerjinin dağıtılmasıyla, basit ve ideal çarpıştırmayla duman ve yağ zerreciklerinin enerji filtre hücrelerince engellenmesi sağlanır.

Negatif yüklü partikülleri engelleyerek (özellikle duman , is gibi çok küçük ve hafif olan partikülleri) pozitif yüklü anot bölümüne çeker ve tutar, böylece son derece yüksek verimlilikte havayı temizler. Diğer hava temizleme cihazlarının aksine, partikülleri oluşturan maddelerin toplanmasında Elektrostatik Filtre en geçerli sistem olup, hava akışını çok düşük seviyeye düşürür.

Mutfak Tipi Elektrostatik Filtre ve Fabrikalar için Endüstriyel Tip Elektrostatik Filtreler hakkında daha fazla bilgi almak için Air Green Firmasının web sitesini inceleyebilirsiniz.

Air Green Enerji
0 212 281 19 01
[email protected]
https://www.airgreen.com.tr

Yorum Yap