Dünyanın ilk 63x optik zoom’lu kamerası

Sony, kompakt dijital fotoğraf makinelerinde bugüne kadar sunulan en yüksek zoom aralığı olan  63x optik zumlu Cyber-shot H400’le, diğer yüksek zumlu fotoğraf makinelerini geride bırakıyor.

Kolay taşınabilen, kompakt Cyber-shot H400’ün olağanüstü yakınlaştırma aralığı ile artık her şey erişilebilecek uzaklıkta. Muazzam 63x zumu (35mm formatında 24,5-15550mm odak uzaklığı eşdeğeri), geniş açıdan süper telefotoya kadar akla gelebilecek her çekim durumuna uyum sağlayabiliyor. Sony Cyber-shot H400 ile manzara ve grup fotoğraflarında istediğiniz her şey ve herkes çerçeveye sığıyor. Dilerseniz, vahşi hayvan ve kuşları bile doğal ortamlarında, rahatsız etmeyecek bir uzaklıktan gözlemleyebiliyorsunuz.

Optik Görüntü Sabitleyici, en yüksek zum ayarlarında ya da fotoğraf makinesini kol boyu uzaklıkta tutarken dahi resimlerin bulanık çıkması riskini azaltıyor. Zengin detaylı 20.1 megapiksellik fotoğraflar, her hatıraya hayat veriyor. Özel ‘Film’ butonu ise televizyonunuzda tadını çıkartabileceğiniz veya web üzerinde paylaşabileceğiniz net HD videoları filme alabilmenizi sağlıyor.

Tutma konforu ve kolay kullanım

Tüm bu çekim gücünü sunarken Cyber-shot H400, tutma konforu ve kolay kullanımdan taviz vermiyor. DSLR-tarzı gövdesi, daha büyük ve daha pahalı fotoğraf makinelerindeki gibi ergonomik tutma yeri ile rahatlıkla elde tutulabiliyor. Üstelik, kızgın güneş ışığı altında dış çekimler yaparken dahi sahneleri doğru şekilde çerçevelemek için bir elektronik vizörü de bulunuyor.

Intelligent Auto sayesinde yüksek kaliteli sonuçlar elde etmek için tahminlere bel bağlamaya gerek kalmıyor. DSC-H400, geniş bir çekim yelpazesini otomatik olarak tanıyarak sadece fotoğraf makinesinin önünde olan bitene odaklanabilmeniz için pozlandırma ve diğer ayarlarla ilgileniyor.

Parti Modu ile hatıralarınız canlı kalıyor

Arkadaşlarınızla birlikte geçirdiğiniz eğlenceli akşamların hatıralarının canlı kalması için Parti Modu, hassasiyeti, pozlandırmayı ve rengi otomatik olarak ayarlıyor. Gelişmiş Flaş, fotoğraf makinesinin hassasiyetini artırarak daha uzaktakilerin daha da parlak çıkmasını sağlamak için flaş uzaklığını etkin şekilde artırıyor. Bu sayede, fotoğraf makinesinin dahili flaşının aksiyona ulaşmakta sıkıntı yaşadığı iç çekimler veya loş ortamlar sorun yaratmıyor.

Yüksek kapasiteli X-Serisi lityum iyon pil, şarjlar arasında 300 civarında çekim için yeterli gücü sağlayarak günlük durumlarda veya seyahatteyken aksiyonu yakalamanız için daha fazla imkân sunuyor.

Sony Cyber-shot DSC-H400 yüksek zumlu kompakt dijital fotoğraf makinesi, 999 TL fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu.

 

 

Yorum Yap