Dünya Kadınlar Günü Kiva Bomonti’de Kutlanıyor!

Geleneksel mutfağın zengin lezzet yelpazesini İstanbul’a taşıyan Kiva, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın misafirlerini özel bir programla karşılayacak. Kiva Bomonti’nin kadın şefi Deniz Şahin’in Anadolu mutfağından özenle seçtiği yemeklere, müzisyen Mine Mucur ile Grup Ayışığı’nın canlı müzik performansı eşlik edecek. 

1

Kiva’da Yemekler de Müzik de Kadınlardan!

Kiva Bomonti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel programında misafirlerine zengin bir menü sunacak. Meyhanenin kadın şefi Deniz Şahin’in lezzetli sunumu, İzmir usulü yoğurtlu acı atomdan Antakya usulü humusa, çıtır soğan eşliğinde mercimek dondurmadan geleneksel Çerkez tavuğuna Kiva’nın onlarca imza mezesiyle başlayacak. Sıcak başlangıçlarda tereyağlı yaprak ciğer ve atom (kokoreç) iştah kabartacak. Ana yemekte konuklara, meşe kömüründe közlenmiş patlıcan ve biber ile etli abagannuş sunulacak. Menünün tatlı eşlikçisi ise Isparta tahini ile tatlandırılmış çıtır kabak tatlısı olacak. 

2

Kiva’nın Kadınlar Günü özel programının müzikleri de kadınlar tarafından yapılacak. Programda, bir kuşağın “Mine abla” olarak tanıdığı; Barış Manço’nun Adam Olacak Çocuk programının piyanisti ve müzisyen Mine Mucur ile Grup Ay Işığı sahne alacak. Dört kadın sanatçıdan oluşan Grup Ayışığı, Mine Mucur’un piyanosuna ritim, kanun ve ud ile eşlik edecek ve keyifli bir müzik ziyafeti sunacak. 

3

Kiva’nın, içecek seçenekleri eşliğinde sunulacak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel programı, KDV dahil 145 TL olarak fiyatlandırılıyor. 

Rezervasyon için: 

Kiva Bomonti: 0212 296 20 08

Kiva Bomonti

Kadınlar Günü Özel Menü

Serpme Mezeler

Kızarmış ekmek, poy ve tereyağı

Gümüş baklası ile tekmil fava ve dereotu

İzmir usulü yoğurtlu acı atom

Çengelköy kayısı ve kavak inciri eşliğinde zeytinyağlı kereviz

Antakya usulü humus

Çıtır soğan eşliğinde mercimek dondurma

Ceviz yağı ile aromalandırılmış geleneksel çerkez tavuğu

Meşe kömüründe pişirilmiş biber ve köz meze

Sıcak Başlangıçlar

Tereyağlı yaprak ciğer

Atom (Kokoreç)

Ana Yemek

Meşe kömüründe közlenmiş patlıcan ve biber ile etli abagannuş

Tatlı

Geleneksel Isparta tahini ile tatlandırılmış çıtır kabak tatlısı

Menü 145 TL + KDV (ön ödeme alınmıyor)

4

5

Yorum Yap