CeBIT Uluslararası Bilişim Fuarına doğru

Dünyanın en büyük ihtisas fuarı olan Uluslararası CeBIT Bilişim Fuarı, Almanya’nın Hannover kentinde 70 ülkeden 3 bin 400 firmayla yarın kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Hannover kentindeki Kongre Merkezi’ndeki açılışta Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Çinli elektronik ticaret devi Alibaba’nın sahibi Jack Ma birer konuşma yapacak.

Aralarında HAVELSAN’nın da bulunduğu fuarda Türk firmaları 5, 6,12 ve 13. salonlarda yer alacak. Fuarda Kıbrıslı firmalar da KKTC Milli Standı’nda ürünlerini sergileyecek.

Bu yıl Çin’in partner ülke olduğu fuarı çoğunluğunu işadamlarının oluşturduğu yaklaşık 100 ülkeden 250 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Amerikalı araştırmacı gazeteci Glenn Greenwald fuar alanında 18 Mart Çarşamba günü 8. holde Rusya’da sürgünde bulunan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden ile elektronik ortamda bir röportaj yapacak.

Gazeteci Greenwald, Snowdan’nın elinde bulundurduğu NSA ve İngiltere İletişim ve İstihbarat Kurumu’na (GCHQ) ait evrakları yayınlamıştı.

Fuar 20 Mart’ta sona erecek.

(AA)

Kaynak:TrtHaber

Yorum Yap