Çabuk Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler

Bitkisel ve doğal ürünler sayesinde saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması artık hayal olmayacaktır. Çabuk saç uzatmak için tavsiyelerimizi bu yazımızda bulabileceksiniz.

Bazen çabuk saç uzatmak hepimiz için ihtiyaç olabiliyor. Bir düğün, bir davet veya bir toplantıya davet edildiğimizde günün önemine yakışan şekilde saç yaptırmak gerekiyor. Bir ayda 0,5 santim uzayan saçlarınızın daha hızlı uzaması için evde kendinizce hazırladığınız doğal kürler sayesinde saçlarınız bir ayda oldukça hızlı bir şekilde uzayacak ve saçlarınız oldukça güçlenecektir.

Çabuk Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler

Çabuk Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler

Doğru ve sağlıklı bir şekilde bakımını yaptığınız saçların, doğru bir şekilde uzamasını istiyorsanız, sizler için hazırlanan formülleri kullanmanız yeterli olacaktır. Piyasada bulunan birçok şampuan kimyasal ürünler içerdiğinden dolayı saçlarınızın yeteri kadar beslenmesini engelleyebilmektedir. Bu nedenle saçlarınız hacim kazanırken bir yandan da sağlıklarını yitirmektedir.

Saçınızı oldukça hızlı uzatacak bir ilaç bulunmamakla birlikte, saçınızı bir nebze daha hızlı uzatacak bitkisel kürleri denemeniz yeterli olacaktır. Saçınızı uzatmak için saç derisinin sağlığı ve saç köklerinin sağlığı oldukça önemlidir. Hava almayan saç kökleri bir süreden sonra hasar görecek ve saçlarınız dökülmeye başlayacaktır. Ancak saç köklerinizi harekete geçiren doğal kürler sayesinde, saçlarınız daha da gürleşecektir.

Saçlarınızı çabuk bir şekilde uzatmak için birçok formül bulunmakla birlikte, çabuk saç uzatmak için tavsiyelerimiz bulunmaktadır.

 1. Jojoba yağı kullanarak saçlarınızı canlandırmanız mümkün olacaktır. jojoba yağıyla saçınızı haftada iki kere yıkayarak, jojoba yağını günde 1 saat saçlarınızda bekletmeniz halinde ortaya oldukça güzel bir sonuç çıkacaktır.
 2. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için saçlarınızı düzenli olarak kestirmeniz de oldukça önemlidir. Saçlarınız 5-6 santim kestiğinizde saçlarınızın kısalacağını düşünmemelisiniz. Saçlarınızı kestiğiniz andan itibaren saçlarınız daha sağlıklı uzayacak ve daha güzel bir görüntüye kavuşacaktır.
 3. Saç derisinin canlı olması için hamamelis isimli çiçeği ağız gargarası ile karıştırmanız halinde, saç derinizin oldukça kolay bir şekilde temizlendiğini fark edeceksiniz.
 4. Beslenme şeklinize dikkat etmeniz ve protein ağırlıklı beslenmeniz halinde saçlarınız daha doğru bir şekilde uzayacaktır.
 5. Fındık, badem gibi ürünleri tüketmeniz oldukça işe yarayacaktır, bu tür ürünler saçın erken uzaması için oldukça fayda sağlamaktadır.
 6. Saçlarınızın kısa sürede uzamasını sağlayan sarımsak neticesinde saç köklerinizin canlanması mümkün olacak, saçlarınızın uzaması daha da hızlanacaktır.
 7. Ancak saçlarınız hızlanırken sağlıksız bir görüntü yerine, oldukça sağlıklı bir görüntüyü de ortaya koyacaktır. Bunun yanı sıra ısırgan otu da saç ve saç derisi için oldukça önemlidir.
 8. Bu tür malzemeleri kullanarak saçlarınızın kısa sürede sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamanız mümkün olacaktır.
 9. Saçlarınızı ve saç derinizi sürekli masajla ovmanız halinde, saç dipleri canlanacaktır.
 10. Saçlarınız için en doğru ürünleri seçmeniz ve saç bakım kremleri dışında bitkisel ürünleri de tercih etmeniz yeterli olacaktır. Şampuanların çoğu kimyasal ürünler içerdiğinden dolayı, saçlarınızın bitkisel bir şekilde uzatılması oldukça önemlidir.
 11. Sağlıklı bir hayat için ve sağlıklı saçlar için tercihinizi bitkisel ürünlerden yapmanız halinde, doğru kürleri kullanmanız yeterli olacaktır.
Banyodan yaptıktan sonra saçın kabarmaması için ne yapılmalı

Banyodan yaptıktan sonra saçın kabarmaması için ne yapılmalı

Duştan sonra saçınız kabarıyorsa, bu konuda yaşadığınız sıkıntının önüne geçmek için birçok alternatif mevcuttur. Saçınızın kabarmasına neden olan faktörlerin önüne geçerek, sorunlarınızdan kurtulabilir ve saçınızın yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Her duş aldıktan sonra saçlarınız kabarıyorsa ve şekil alması zorlaşıyorsa, saçlarınızı nemli tutmanız yeterli olacaktır. Saçlarınızı nemli tutmak amacıyla yapmanız gereken şeyler ise oldukça basittir. Günümüzde erkeklerin çoğunluğu […]

0 comments

Yorum Yap