Burun Üzerindeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Günümüzde birçok kadın ve erkeğin ortak sıkıntısı olan burun üzerindeki siyah noktalar kötü bir görüntü oluşmasını sağlar. Aynı zamanda bu siyah noktalar kötü bir görüntü neticesinde, insanların özgüvenlerinin eksilmesine yol açmaktadır.

burun üzerindeki siyah noktalar ın tedavisi için piyasada birçok ürün bulunmaktadır. Bunlardan birisi de burun bandı olmaktadır.

Burun Üzerindeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Burun Üzerindeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Bu bantların kullanımı da oldukça basit olmakla, basit bir şekilde burun üzerindeki kıllar ve siyah noktalardan kurtulmanız mümkün olacaktır. Ancak bu temizliği bantlarla yapmak yerine, kendinizce yapmak istiyorsanız birçok farklı kür size yardımcı olacaktır.

Cildiniz yağlı ve gözenekleriniz genişse siyah noktalar oldukça kolay bir şekilde oluşacaktır. Burun üzerindeki siyah noktaların oluşmasında birbirinden farklı birçok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerin minimum seviyede cildinize etki etmesini engellemeniz açısından birçok pratik yol ve yöntem bulunmaktadır.

Burun üzerindeki siyah noktaların oluşmasında birçok etken vardır. Bu etkenler,

  • Hava kirliliğinin ve egzoz gazlarının oldukça yoğun bulunduğu bir şehirde yaşamanız halinde, bu kirler gözeneklerinizde birikerek, siyah nokta oluşmasını sağlamaktadır.
  • Sürekli olarak makyaj yapılması halinde, makyaj kalıntılarının gözeneklerde kalması neticesinde siyah noktalar hızlı bir şekilde gözeneklere yerleşmekte ve kötü bir görüntüye yol açmaktadır.
  • Sağlıksız ve yetersiz bir beslenme tarzı olması halinde, burunda siyah noktalar oluşabilmektedir.
  • Hormonsal değişimler ve hormonsal dengesizlikler neticesinde, vücutta sıvı kaybının olduğu anlarda siyah noktalar oluşmaktadır.

Burun üzerindeki siyah noktaları gidermek için en dikkat edilmesi gereken husus temizlik olmaktadır.
Temizliğe dikkat edildiğinde ve günde iki kere yüzün yıkanması halinde siyah noktalar kontrol altına alınabilmektedir.
Yüzünüz yıkadığınız sırada, fazla baskı yapmadan parmağınızla yaptığınız masajlar siyah noktaların temizlenmesinde önemli bir faktör olacaktır.
Aynı zamanda siyah noktaların giderilmesi sırasında yüzü yumuşak bir havluyla kurulamak oldukça önemlidir.
Bunun yanı sıra, gözenekleri tıkamayan, aşırı yağlı ciltleri kurutan kremler oldukça fayda sağlayacaktır.
Bunun yanı sıra her gün makyajınızı temizlemeniz ve bu konuda hassas davranmanız oldukça önemli olmaktadır.
Yüzün her gün yıkanması ve makyajın her gün doğru şekilde temizlenmesi, siyah noktaların giderilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.
Günlük su ihtiyacından fazla su içilmesi halinde cildinizi doğru bir şekilde beslemeniz mümkün olacak ve siyah noktaların oluşumu azalacaktır.
Bu tür durumlara dikkat etmeniz halinde, çözüm aramak için zaman kaybetmeniz mümkün olmayacaktır.

Burun Üzerindeki Siyah Noktalar İçin Bitkisel Çözüm

Burun üzerindeki siyah noktalar nasıl geçer diye soruyorsanız ve bu konuda bitkisel çözümler arıyorsanız, limon suyu, kişniş otu, çemen otu, soğan ve sarımsak suyu, bal, turp tohumu, tarçın ve bal ikilisi gül ve yulaf maskesi sizlere yardımcı olacaktır.
Bu ürünlerle yapacağınız maskeler neticesinde, sorunsuz bir şekilde siyah noktalardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Yorum Yap