Benim Adım Günah

İnsanın iç dünyasının farklı yansımalarının anlatıldığı kitap insan ilişkilerine ayna tutuyor.

Şehirli ama kasaba ruhunu seven Selim metropolün getirdiği tüm nimetlerden faydalanıp kimi zaman günahın çeşitli renklerine bürünüp kimi zaman da ulvi hayatın çemberinde yaşayıp kendince bir denge kurmuşken masumiyeti yansıtan Leyla’yla karşılaştığında şaşırıyor.

Kendinden mi yoksa masumiyetten mi kaçtığını tam da bilemeden, çocukluğuna, gençliğine, yitirdiği ailesine sığınmak için unutamadığı Ege kasabalarına gidiyor. Huzura doğru yol aldığını düşündüğü bir sırada gençlik aşkıyla karşılaşarak onun günahının içine doğru yol almaya başladığında yaşadıklarının neyle sonuçlanacağını bilmiyorlar.

“Benim Adım Günah” farklı ve gerçekçi karakterleriyle kısa bir zaman dilimi içinde insan yaşamında pek çok şeyin değişebileceğini, birbirini tanımayan insanların yollarının birdenbire hızlıca kesişebileceğini, birbirlerinin günahları ya da sevaplarıyla beslenebileceklerini anlatıyor.

İyi ve kötünün yan yana dolaştığı, insan ruhunun girinti ve çıkıntılarında kadın ve erkek suretleriyle aşk ve tutkunun kollarında ilerleyecek, bir ezan sesiyle huşuya ererken, bir göz kırpışıyla diyardan diyara dolaşıp pervasızlığın merdivenlerini tırmanabileceksiniz.

Akıca üslubu ve sahici karakteriyle “Benim Adım Günah” korkuyu alt edip gerçek benliklerini başka yansımalarda görmekten korkmayanlar için keyifli bir deneyim.

Yorum Yap